Do naszej redakcyjnej skrzynki mailowej trafiła wiadomość, której nie mogliśmy zlekceważyć. Chodzi bowiem o zdrowie i życie młodego człowieka – mieszkańca Karczewa, Michała Wielgomasza. Wielokrotnie pokazaliście, że macie wielkie serca. Wierzymy więc, że również tym razem możemy liczyć na Waszą empatię!

-Jestem 21 latkiem, wesołym, z poczuciem humoru i chcącym żyć, jako szczęśliwy i zdrowy chłopak. W marcu moje samopoczucie zaczęło się pogarszać, aż trafiłem 18 kwietnia do szpitala na Banacha w Warszawie. Diagnoza – infekcja spowodowała autoimmunologiczne zapalenie mózgu. Leczenie nie pomagało. Wykonywano szereg wszelkich badań . Trafiłem na OIOM. Tam, 30 kwietnia dla mojego bezpieczeństwa wprowadzono mnie w śpiączkę farmakologiczną. Wszelkie próby wybudzenia były niepowodzeniem. Pod koniec lipca trafiłem na oddział intensywnej terapii. Po różnych konsultacjach ze specjalistami uznano, że jako szpital nie mogą mi pomóc. I tak od 13 września 2018r. jestem w ośrodku opiekuńczo-rehabilitacyjnym w Konstancinie-Jeziorna. Jestem tutaj, żeby rehabilitacja pomogła mi wrócić do normalnego życia... - napisał w imieniu Michała, jego brat Konrad.

Jak ustaliliśmy, rehabilitacja którą obecnie przechodzi młody mężczyzna działa. Od jakiegoś czasu z dnia na dzień jest coraz lepiej. Widać postępy. Michał zaczyna sam powoli przekręcać głowę, trochę siłować się rękoma, które nie są już tak bezwładne, sam przełyka picie. Koszt rehabilitacji jest jednak duży - dla rodziny ogromny. -Jeśli ktoś byłby chętny, bylibyśmy dozgonnie wdzięczni za przekazanie nawet najmniejszej kwoty na rehabilitację dla Michała. Każdy gest się liczy... - apelują bliscy chorego.

O pomoc dla Michała poprosiła nas również jedna z internautek, Anna Magdalena Barejko. -Znam tego chłopca i wiem, że dzięki rehabilitacji on wyjdzie z tego i będzie mógł dalej realizować swoje plany i marzenia . Jest to absolwent szkoły w Otwocku – Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Stanisława Staszica (klasa wojskowo-policyjna).

Pełni nadziei są także internauci, którzy nie tylko przekazują apel o pomoc dla Michała dalej, ale też sami wpłacają pieniądze na jego leczenie. Przeczytajcie wybrane przez nas komentarze i razem razem z nami włączcie się w pomoc, bo tylko dzięki naszej ofiarności uda się zebrać środki na to, żeby ten młody mieszkaniec Karczewa mógł wrócić do normalnego życia!

-Michała znam od dziecka...to dobry chłopak i zasługuje na naszą pomoc...Kochami otwórzmy nasze serca i portfele. To piękne uczucie móc dać komuś odrobinę szczęścia i zdrowia

-Dobry człowiek z ambicjami,marzeniami i planem na swoje życie. Pomozmy mu się obudzić I dac szansę do normalnego życia!!! Szansę która ma każdy z nas

-Dobrzy ludzie o wielkim sercu.. pomagamy!? Ja wierze, że tacy istnieją..❤ Michał nie zostawimy Cie samego!? Już wkrótce zrobimy akcję, która pomoże Tobie oraz Twojej rodzinie przez to przejść! Jeszcze tyle życia przed Tobą! Nie poddawaj się proszę i walcz o swoje.. a rodzinie Twojej życzę dużo wytrwałości oraz wiary.. będzie dobrze! Sama ocieram oczy z łez i wciąż nie wierze, że tak się dzieje.. ?
Działamy! Pomagamy! W nas ludziach jest nadzieja..!❤
Ps. Rodzice Michała ja wiem, że to bardzo boli.. bądźcie dla niego wsparciem, a my będziemy dla Was!!! Kolejne pieniążki idą na leczenie ode mnie!

 

fot. Archiwum rodzinne


Michał jest przypisany do fundacji AVALON. Jeżeli chcecie mu pomóc, możecie wysłać pieniądze na nr konta: 62 1600 1286 0003 0031 8642 6001 , TYTUŁEM: WIELGOMASZ, 10090 . oraz wysyłając sms o treści POMOC 10090 na nr 75165. Można również przekazać 1% podatku KRS 0000270809 Wielgomasz Michał 10090.

Michał jest też podopiecznym Fundacji Drużyna Błażeja

Indywidualny numer rachunku bankowego :

Santander Bank Polska S.A
82 1090 1753 0000 0001 3749 2237

Fundacja #DrużynaBłażeja
ul. Ejsmonda 48 a, 05-420 Józefów

w tytule należy wpisać:
"Michał Wielgomasz - darowizna na poprawę i ochronę zdrowia"