Od 16 lipca ruch kolejowy na odcinku Świder-Otwock zostanie wstrzymany. PKP planują uruchomić autobusową linię zastępczą. Z kolei w sierpniu, pociągi nie będą zatrzymywały się na Olszynce Grochowskiej. Utrudnienia potrwają do końca wakacji.

Budowa tunelu w Świdrze oraz modernizacja torów na stacji w Otwocku uniemożliwią ruch pociągów na trasie Świder-Otwock w terminie od 16 lipca do 1 września. Podróżujący będą musieli korzystać z zastępczych autobusów. Przetarg na wyłonienie przewoźnika w relacji Otwock-Świder-Otwock już trwa. Pociągi jadące z Warszawy zakończą swój kurs w Świdrze, te z Pilawy – w Otwocku. Polskie Koleje Państwowe zapowiadają także niewielkie zmiany w rozkładach jazdy linii nr 7 od 2 do 15 lipca. Ze szczegółami można się zapoznać na stronie internetowej przewoźnika.

To nie koniec utrudnień, bowiem od 4 sierpnia, z uwagi na prace przy wiadukcie w pobliżu stacji Warszawa Wschodnia, pociągi nie będą zatrzymywały się na przystanku Warszawa Olszynka Grochowska. W tym przypadku, bilety KM będą honorowane w środkach transportu ZTM. Wszelkie utrudnienia mają zakończyć się z dniem 2 września.

MK/fot. wikipedia