Prawie 70 ton środków ochrony osobistej zapakowali, przewieźli i rozpakowali żołnierze 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w niedzielne popołudnie. Całe zadanie wykonali w kilka godzin.

Bardzo duże przedsięwzięcie logistyczny zostało zaplanowane, a następnie wdrożone w życie przez żołnierzy 6MBOT w kilkanaście godzin od otrzymanie wniosku o wsparcie. O pomoc w dowiezieniu środków ochrony indywidualnej - płynów do dezynfekcji, przyłbic, maseczek i rękawiczek zwróciło się do dowódcy 6 mazowieckiej brygady Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urządu Wojewódzkiego.

W działaniach jednocześnie brało udział 55 żołnierzy i 19 pojazdów ciężarowo-terenowych z 61 blp w Grójcu, 62 blp w Radomiu, 64 blp w Płocku i 65 blp w Pomiechówku. W osiem godzin załadowali, przewieźli i rozpakowali 115 palet, które trafiły do wszystkich powiatów stałego rejonu odpowiedzialności 6 brygady. Łącznie prawie 70 ton środków, które wykorzystają lokalne samorządy całego południowego Mazowsza. Żołnierze dostarczyli niezbędne środki ochrony do powiatów: garwolińskiego, grójeckiego, piaseczyńskiego, otwockiego, radomskiego, szydłowieckiego, zwoleńskiego, białobrzeskiego, lipskiego, przysuskiego, kozienickiego, płockiego, sierpeckiego, gostynińskiego, sochaczewskiego, pruszkowskiego, Warszawy Zachodniej, żyrardowskiego oraz nowodworskiego.

-W czasie pandemii wspieranie przez WOT funkcjonowania samorządów terytorialnych, stało się istotną linią w walce z wirusem Covid-19. Wypracowaliśmy modele współpracy, które jesteśmy w stanie wdrożyć niemal natychmiast, tak jak miało to miejsce w ten weekend - informuje szer. Marlena Rosłaniec, Rzecznik Prasowy 6 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.