Sobotnie warsztaty rodzinne, które odbędą się 9 lutego w Domu Nauki i Sztuki, z pewnością przypadną do gustu rodzicom, którzy pragną zapoznać swoje pociechy z historią.

Uczestnicy dowiedzą się m.in.: jak wyglądało dawne życie na wsi i jakie piosenki oraz bajki umilały prace np. przędzenie i tkanie. -W naszej podróży cofniemy się także do średniowiecza, gdy przy blasku ognia powstawały wyroby tkackie. Prześledzimy wszystkie etapy powstawania tkaniny. Obejrzymy dawne przyrządy służące do obróbki lnu i wełny. Zbadamy czy wykonanie odzienia było bardzo nużącą pracą. W części typowo warsztatowej wykonamy krajki – wąskie tkaniny służące jako ozdoba i wykończenie brzegów ubrań. Współcześnie mogą posłużyć nam jako bransoletki, smycze, breloczki – mówią organizatorzy.

Warsztaty są idealnym wstępem do przygody z tkactwem tradycyjnym, które wraca do łask. Jeśli zaciekawiła was ta propozycja, to już dziś zapiszcie się na zajęcia! Wstęp jest bowiem wolny, ale liczba miejsc ograniczona! Początek warsztatów o godzinie 11:00.