Burmistrz Władysław Dariusz Łokietek oraz jego współpracownicy mają spory powód do radości. Gmina otrzyma unijne dofinansowanie na trzy ważne projekty. Łącznie będzie to 2,7 mln zł!

Pierwsze dwa projekty, na które udało się pozyskać dotację dotyczą edukacji. Ich celem jest podniesienie wiedzy i umiejętności uczniów ze szkół podstawowych z terenu gminy. W planach jest też zakup sprzętów i pomocy dydaktycznych oraz realizacja dodatkowych zajęć edukacyjnych (m.in. programowanie, robotyka, zajęcia językowe). Wartość wspomnianych projektów to blisko 830 tysięcy zł, a uzyskane dofinansowanie wynosi ponad 760 tysięcy zł.

Gmina Karczew wspólnie z Gminą Wiązowna otrzymała również dofinansowanie na rozwój dostępu do usług publicznych świadczonych elektronicznie oraz zasobów kultury poprzez informatyzację administracji publicznej. Wniosek „E- usługi dla e-kultury w Gminach Karczew i Wiązowna”, pozwoli wdrożyć nowoczesne rozwiązania informatyczne i z pewnością ułatwi załatwianie spraw urzędowych mieszkańcom gminy. Wartość wniosku to ponad 2,8 mln zł, a przyznane dofinansowanie wynosi 1,7 mln zł.

fot. pixabay