Szczęśliwi ci, którzy cieszą się obecnie urlopem i spędzają tropikalne upały nad morzem, jeziorem lub innym akwenem wodnym. Gmina Wiązowna przypomina, że nie tylko dla nas wysoka temperatura jest problemem i zachęca do odwiedzania urzędu w towarzystwie czworonożnych przyjaciół!

Przez cały sezon letni tuż przed Urzędem Gminy (przy stojakach na rowery), znajdziecie miskę z wodą dla waszych psów. Jako, że pomysł bardzo spodobał się mieszkańcom, z pewnością podobnie będzie w przyszłym roku.

Tymczasem warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami na to, jak sprawić żeby upał był mniej uciążliwy dla naszego pupila:

Zadbaj o to, by pies miał zawsze dostęp do świeżej i chłodnej wody. Zmieniaj ją kilkukrotnie w ciągu dnia tak, by zawsze była czysta i chłodna.

Zapewnij psu dostęp do chłodnego legowiska. Najlepiej niech to będzie zacieniony kawałek terenu, najlepiej taki, gdzie pies będzie mógł wykopać sobie dołek, by odpocząć na chłodnej ziemi.

Unikajmy aktywności w godzinach największego upału. Spacery z psem najlepiej jest planować na wczesne godzinny ranne i późny wieczór – najchłodniejsze pory dnia.

Lody dla ochłody. W upalne dni sprawdza się podanie psu pożywienia, które go ochłodzi. Może to być chłodna kość lub kawałeczki psich przysmaków w niewielkich kostkach lodu.

Zabawa w wodzie. Basen, w którym nasz pies będzie mógł się pobawić lub po prostu położyć i orzeźwić to dobry pomysł na upalne dni. Baseny dla psów dostępne są w kilku rozmiarach i wykonane są z wytrzymałego materiału odpornego na działanie pazurków. Innym pomysłem na ukojenie w gorące dni jest działający zraszacz ogrodowy, który połączy zabawę z orzeźwieniem.

fot. pixabay