Otwocka parafia Matki Bożej Królowej Polski po raz kolejny gościła śpiewających misjonarzy z Wybrzeża Kości Słoniowej. Grupa Claret Gospel uczestniczyła we wszystkich niedzielnych mszach 3 czerwca. Rodzice, którzy podawali tego dnia swoje dzieci do Chrztu Świętego zapamiętają ten dzień na długo.

-Mieliśmy szczęście, że to właśnie dziś u nas gościli. Maja będzie miała pamiątkę na całe życie – mówiła mama ochrzczonej dziewczynki, zaraz po pięknej mszy w pierwszą niedzielę czerwca. Wizyta Grupy Ewangelizacyjnej Misjonarzy Klaretynów Claret Gospel przypadła na dzień, w którym proboszcz kościoła na Kresach udzielał najważniejszego sakramentu aż pięciorgu dzieciom. Chociaż dziś maluchy nie są do końca świadome co je spotkało, za jakiś czas, oglądając film lub zdjęcia ze chrztu, na pewno się ucieszą. Takie sytuacje w katolickich kościołach nie zdarzają się bowiem zbyt często.

Z ołtarza przemawiał opiekun grupy afrykańskich misjonarzy – ks. Roman Woźnica. Zachęcał zgromadzonych do cieszenia się swoją wiarą. -Papierki, które ksiądz musi podpisywać w konfesjonale matkom i ojcom chrzestnym to kpina. Nie na tym polega wiara. Świadoma wiara to nie formalności, tylko otwieranie serca na Boga i drugiego człowieka – mówił z przekonaniem kapłan.

 

Grupa Claret Gospel jest niewątpliwym przykładem radosnej wiary. Mogli się o tym przekonać wszyscy uczestniczący w mszy 3 czerwca. Zaraz po udzieleniu przez proboszcza sakramentu chrztu małym parafianom, misjonarze, tańczącym krokiem przeszli przez środek kościoła niosąc dary z owoców. Następnie dali krótki, ale za to przepełniony energią koncert. Wśród pieśni znalazł się m.in. znany utwór „Oh Happy Day”. Występ zakończył się gromkimi oklaskami, a także wspólnym zdjęciem gości, ochrzczonych dzieci i ich rodziców.

Grupa Claret Gospel odwiedza Polskę regularnie od 2002 roku i ewangelizuje w wielu miastach, biorąc przy tym udział w różnych akcjach charytatywnych. W entuzjastyczny sposób śpiewa o miłości, radości i pokoju, czasem także o tym, co trudne i bolesne. Wielu członków zespołu pochodzi z biednych rodzin i wciąż zmaga się z biedą, a sytuacja gospodarcza na Wybrzeżu Kości Słoniowej niestety nie ułatwia im życia. Mimo wszystko, mają siłę i chęć aby dzielić się wiarą i pozytywną energią.

Claret Gospel jeszcze nie kończy swojej podróży. 15 czerwca, w ramach koncertu Sacrosong DWP 2018, po raz kolejny wystąpi w kościele na Kresach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Podczas jego trwania, chętni będą mogli podzielić się datkami na rzecz misjonarzy z Afryki i tym samym wesprzeć ich w codziennych potrzebach.

MK/fot. MK