Jesienna plucha nie przeszkodziła w organizacji IV Powiatowych Igrzysk Warsztatów Terapii Zajęciowej. Impreza odbyła się jak zwykle w otwockim Nukleoniku przy ul. Kazimierza Pułaskiego 7. Tym razem jednak, nie na boisku, a na szkolnej hali.

Warsztat Terapii Zajęciowej, swoją działalność w powiecie otwockim, rozpoczął w latach 90. Organizacja ta gromadzi ludzi niepełnosprawnych ruchowo i intelektualnie. Prowadzi szereg zajęć terapeutycznych, w tym sportowych. Celem WTZ jest przygotowanie swoich podopiecznych do życia w środowisku społecznym i zawodowym, a także pogłębienie w nich wiary we własne możliwości.  

23 października, członkowie WTZ z różnych stron naszego powiatu zgromadzili się na hali sportowej w Nukleoniku. Choć za oknem szaro i ponuro, na ich twarzach malowały się uśmiechy. Salę zapełnili podopieczni z Otwocka, Michalina i Radiówka, łącznie około 120 osób. Po ceremonii otwarcia, drużyny przystąpiły do rywalizacji. Prześcigały się w konkurencjach takich, jak bieg z przeszkodami, skok w dal, czy rzut piłką do kosza. Na zwolenników nieco lżejszych rozrywek czekały gry zręcznościowe, m. in. gra w rzutki. Nad bezpieczeństwem uczestników cały czas czuwał pracownik służb ratunkowych. W rezultacie obyło się jednak bez poważniejszych interwencji. Po zmaganiach sportowych, wszystkim zawodnikom wręczono medale i puchary. Na koniec przygotowano poczęstunek. Walka była zacięta, a przy tym absolutnie fair play. Podopieczni WTZ i ich opiekunowie poczynili kolejny krok w budowaniu relacji międzyludzkich i poczucia własnej wartości. Czekamy na kolejne igrzyska za rok!

Martyna Kędziorek