Data wydarzenia: 13.05.2017 12:00 - 14.05.2017 14:00
Miejsce wydarzenia: Pałac Bielińskich, Otwock Wielki, ul. Zamkowa 49

Interesujecie się historią i zawsze marzyliście o tym, żeby zobaczyć bitwę dawnych wojaków przy huku muszkietów oraz szczęku szabli? Zatem mamy dla was znakomitą wiadomość! Te i inne atrakcje szykują organizatorzy Pikniku historycznego, który odbędzie się w Otwocku Wielkim już w ten weekend!

Coroczna impreza historyczna z okazji Europejskiej Nocy Muzeów, organizowana w Pałacu Bielińskich oraz jego otoczeniu, już od wielu lat przyciąga prawdziwe tłumy pasjonatów historii, militariów i dobrej zabawy.

Z pewnością tak samo będzie również w tym roku i trudno się dziwić bo program przedstawia się jak zwykle imponująco! W samo południe 13 maja (sobota), nastąpi otwarcie obozowiska wojskowego z XVII wieku. Będzie można go zwiedzić, obejrzeć pokaz musztry oddziałów wojskowych i wysłuchać pogadanki o tym, jak dawniej wyglądała wojskowość. Zobaczymy też prezentację broni i wyposażenia ówczesnego żołnierza wojsk autoramentu polskiego oraz zagranicznego. Kolejne sobotnie atrakcje dla zwiedzających to min.: gry i zabawy plebejskie np. kuglarstwo, szermierka dla dzieci, zawody łucznicze oraz pokaz muszkieterski, pokazy konne i broni białej. Chętni będą też mogli obejrzeć pałac w towarzystwie przewodnika.

Zdecydowanie najbardziej efektownym wydarzeniem tego dnia, będzie inscenizacja bitwy o Pałac, w której udział wezmą rekonstruktorzy z Polski, Czech, Słowacji i Węgier. Nie zapomnijcie też o tym, by zajrzeć na liczne stoiska i stragany, które będą rozstawione na przypałacowym terenie. Niedzielna część imprezy, będzie nieco krótsza bo potrwa od godziny 10.00 do 14.00. Tego dnia zobaczymy m.in.: pokazy oddziałów wojskowych i potyczkę dwóch zwaśnionych wojsk. A wszystko przy dźwiękach muzyki na żywo w wykonaniu zespołu Fleurdelis. Cały piknik zakończy salwa z muszkietów.

ML