Jeśli Wasze dzieci z wypiekami na twarzy oglądają bajkę o przygodach "Strażaka Sama" i twierdzą zdecydowanie, że w przyszłości chcą robić to samo co on, to mamy dla Was świetną wiadomość!

Druhowie z OSP Otwock Wielki właśnie ruszyli z akcją pn.: "Mały SuperStrażak", w ramach której zamierzają stworzyć dziecięcą drużynę pożarniczą. Ten autorski pomysł strażaków z OSP Otwock Wielki, który zyskał uznanie i honorowy patronat Prezesa Powiatowego OSP – Starosty Otwockiego, Mirosława Pszonki, skierowany jest do dzieci w wieku 5-12 lat.

-Mały Superstrażak to cykl spotkań podczas których najmłodsi mieszkańcy z Gminy Karczew mogą poznać zasady bezpieczeństwa pożarowego i domowego. Projekt ten ma na celu pokazanie i utrwalenie zasad udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacji zagrożenia – mówi Prezes OSP Otwock Wielki – Łukasz Płaczek i dodaje, że na spotkania zapraszani będą m.in.: strażacy z OSP i PSP, przedstawiciele Nadleśnictwa, Policji oraz WOPRU.


Zgłoszenia do Dzięcięcej Drużyny Pożarniczej przyjmuje Prezes OSP Otwock Wielki - Łukasz Płaczek. Jeśli więc chcecie, aby wasza pociecha wzięła udział w tym ciekawym projekcie, to zgłoście się osobiście do strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Otwocku Wielkim przy ul. Zamkowej 37a, zadzwońcie pod nr tel: 531 220 589 lub napiszcie maila na adres: osp.otwock.wielki@gmail.pl!


ML