Józefowskie fontanny przy skwerze św. Jana Pawła II ruszyły już na dobre. Ich świetlno-dźwiękową odsłonę można oglądać codziennie, aż do jesieni.

Kiedy rozpoczyna się wiosenny sezon, z radością wyciągamy z garaży rowery, rolki oraz kijki i urządzamy sobie przejażdżki lub spacerujemy. Cóż przyjemniejszego można bowiem robić w ciepłe majowe popołudnia? Po takiej rowerowej rozgrzewce przydałaby się jednak chwila relaksu. Józefowianie mają już gdzie wypoczywać. 24 kwietnia zostały uruchomione fontanny na skwerze im. Jana Pawła II, przy Miejskim Ośrodku Kultury.

Fontanny są czynne codziennie od godz. 10:00 do 22:00. Ponadto, dwa razy w ciągu dnia odbywają się pokazy multimedialne, podczas których woda „tańczy” do znanych przebojów. Usłyszeć można: „Tyle słońca w całym mieście", “Happy”, ścieżkę z filmu „Piraci z Karaibów” oraz "Storm” Vanessy Mae. Pokazy uruchamiane są o godz. 14:00 oraz wieczorem, w zależności od miesiąca – w maju o 20:30, czerwcu, lipcu i sierpniu o 21:00, we wrześniu o 19:30 i w październiku o 18:30.

fot. jozefow.pl