Jeśli lubisz pierniczki i nie wyobrażasz sobie świąt bez tego korzennego smaku, ale brakuje ci czasu na ich własnoręczne stworzenie, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość! Już wkrótce będziesz je mógł zakupić podczas akcji charytatywnej!

Pielęgnowanie tradycji świąt Bożego Narodzenia na stałe wpisało się w plan działań Szkoły podstawowej nr 8 w Otwocku. Jednym z takich sposobów są świetlicowe warsztaty z udziałem lokalnej społeczności. -Tym razem, wspólnie ze szkolnym kołem wolontariatu zorganizowaliśmy akcję pieczenia pierników. Takiego wielkiego zainteresowania i zaangażowania nie spodziewaliśmy się - świetlica pękała w szwach – zdradzają organizatorzy.

Pierniczki zostaną ozdobione podczas II Otwockiego Międzyszkolnego Dnia Wolontariatu, który odbędzie się w środę, 5 grudnia, zapakowane i przekazane na upominki oraz sprzedane na kiermaszu. Zebrane fundusze trafią do podopiecznych Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Domowego Hospicjum Dziecięcego "Promyczek" oraz Drużyny Błażeja.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania sponsorom produktów oraz wszystkim przybyłym do pracy Mikołajom, a w szczególności państwu Szymusikom (sale Bankietowe Hada) za upieczenie słodkości w ilości przekraczającej nasze oczekiwania (4 godz. pieczenia), lokalnym "Kobietom z pasją", pani Kamili Piętce z Radą Rodziców, nauczycielom, a przede wszystkim uczniom, ich rodzicom i babciom za wielkie zaangażowanie i serducho.

Red.