Chcieli dobrze, ale nie wyszło. Tak można opisać miejskie inwestycję polegająca na budowie nowego oddziału przedszkolnego w SP12 i nowego przedszkola modułowego przy ul. Reymonta. Oba przedszkola miały być gotowe na 1 września ale się nie udało.

Nowe przedszkole w SP 12 będzie ale dopiero od stycznia
Miasto w ramach tegorocznej rekrutacji przedszkolnej w czerwcu przyjęło do placówki przyszkolnej 65 przedszkolaków. Ich rodzice, na niecałe dwa tygodnie przed pierwszym dzwonkiem dowiedzieli się…że przedszkola na razie nie ma.

Na sierpniowym spotkaniu z rodzicami przedszkolaków, nie pojawił się ani prezydent Jarosław Margielski ani naczelnik wydziału inwestycji, choć to oni na majowej sesji zapewniali, że inwestycję można przed 1 września zrealizować. Obecny na spotkaniu zastępca prezydenta, Sławomir Sierański zapowiedział, że jego zdaniem inwestycja będzie zrealizowana w granicach połowy grudnia.

Wiceprezydent wyjaśnił, że rodzice zostali tak późno poinformowani o zaistniałej sytuacji, ponieważ, jeszcze do 12 sierpnia uważał, że tę inwestycje własnymi zasobami wykona miejska spółka OZEC. Wiceprezydent zapewnił rodziców, że nie wyobraża sobie nie zakończenia remontu szkoły do połowy grudnia. Jeżeli miałoby się to nie udać, zapowiedział podanie się do dymisji.

Na spotkaniu przedstawiono czasowe rozwiązanie polegające na umieszczeniu 25 dzieci w szkole nr 1, 35 dzieci w wynajmowanych salach od przedszkola „Sówka Mądra Główka” a 4 dzieci w przedszkolu przy szkole nr 2. Od stycznia, dopiero po zakończeniu prac związanych z przystosowaniem sal w SP 12 dzieci będą mogły być umieszczone w docelowej lokalizacji.

Nowe przedszkole przy ul. Reymonta od 1 października?

Pomysł utworzenia przedszkola kontenerowego powstał jeszcze w zeszłym roku. Od stycznia inwestycja była przygotowywana, niestety przetarg na budowę tej placówki ogłoszono dopiero w maju. Szczęśliwie udało się znaleźć wykonawcę, który za 1,3 mln zaprojektuje i wybuduje przedszkole modułowe  w 70 dni od podpisania umowy. Na działce na której miało powstać przedszkole nic się do sierpnia nie działo, dlatego rodzice na sierpniowym spotkaniu pytali wiceprezydenta o powodzenie tej inwestycji. Sławomir Sierański zapewnił rodziców, że przedszkole przy ul. Reymonta ruszy od 1 października.

Na trzy tygodnie przed planowanym otwarciem odwiedzamy działkę, na której ma powstać przedszkole… ku naszemu zdziwieniu ona nadal stoi pusta! Urzędnicy, na razie nie podali kolejnych terminów oddania tego obiektu, najwyraźniej wciąż walczą z czasem. Za trzy tygodnie zdamy Państwu relacje kto tę walkę wygrał.