Jednym z problemów, które spędzają sen z powiek wielu rodzicom jest to, kto zapewni opiekę ich dzieciom, podczas godzin pracy. Już wkrótce, o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, problem ten zostanie rozwiązany.

Jak informuje na swoim oficjalnym profilu, prezydent Otwocka, Jarosław Margielski, kilka tygodni temu zostało oddane do użytku Przedszkole przy Szkole Podstawowej nr 12 w Otwocku. W ramach prac budowlanych powstały 3 nowoczesne sale przedszkolne, łazienki dla dzieci i personelu, szatnie oraz pomieszczenia administracyjno - techniczne. Sale dla dzieci są klimatyzowane, wyposażone w łącza internetowe oraz system wentylacji mechanicznej, złożony z 4 central nawiewno-wywiewnych z wymiennikami krzyżowymi i nagrzewnicami elektrycznymi. Prace objęły również m.in. wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, instalację oświetlenia LED-owego oraz montaż bezpiecznej nawierzchni typu „Tarkett”.

W ramach dostosowania przedszkola do potrzeb osób niepełnosprawnych, zakupiony został schodołaz, tj. urządzenie mobilne z możliwością użytkowania również na terenie szkoły.

-Bez wątpienia jest to przedszkole na miarę XXI wieku. Dzięki temu, że do przedsięwzięcia została zaangażowana miejska spółka OPWiK Otwock, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, udało nam się zrealizować inwestycję, zaoszczędzając blisko 230 000 zł – pisze prezydent Margielski i dodaje: -Z tego miejsca serdecznie dziękuję wszystkim pracownikom OPWiK, którzy mieli swój wkład w powstanie przedszkola.   

Swój post, Jarosław Margielski kończy stwierdzeniem: -Przypomnę, że swego czasu była wywierana bardzo duża presja związana z przyspieszeniem realizacji prac. Konsekwentnie jednak twierdzę, że w takich sprawach pośpiech nie jest wskazany, a najlepszym dowodem na to są zaoszczędzone środki w wysokości ok. 230 000 zł, które zostaną przeznaczone na inne inwestycje w mieście.