Uwaga kierowcy! Przygotujcie się na wzmożone kontrole na drogach powiatu otwockiego! Jak zapowiada rzecznik KPP w Otwocku, nadkomisarz Daniel Niezdropa w najbliższych dniach do służby wyjadą patrole, wyposażone w wideorejestratory, laserowe mierniki prędkości oraz testery trzeźwości.

Przed nami ostatni weekend ferii dla województwa mazowieckiego – czas bardzo ważny z perspektywy oceny zagrożeń na drogach. Policjanci przewidują większe natężenie ruchu drogowego, a co za tym idzie wychodzą naprzeciw społecznym oczekiwaniom i planują wzmożone działania na drogach powiatu otwockiego. Natężenie tym większe, bo kolejne województwa rozpoczynają ferie tj. lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie i śląskie.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagą na wszelkie niedozwolone zachowania na drodze, tj. jazdę z nadmierną prędkością, wyprzedzanie w miejscach niedozwolonych oraz inne naganne zachowania mogące sprowadzić niebezpieczeństwo na uczestników ruchu.

Policjanci sprawdzą dokładnie w tym czasie trzeźwość kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę zwrócą również na zgodne z przepisami przewożenie dzieci. Kierowcy, którzy będą narażać swoje pociechy na niebezpieczeństwo poprzez własne niedopatrzenie czy też lekceważenie bezpieczeństwa dzieci, nie stosując się do zasad przewożenia maluchów w fotelikach bezpieczeństwa, mogą liczyć się z odpowiedzialnością.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego, szczególnie kierowców, pieszych i rowerzystów, aby w tych dniach rozsądek doprowadził ich bezpiecznie do domu lub na miejsce wypoczynku. W połączeniu z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego i stosowaniem się do prawa o ruchu drogowym, to jest właśnie policyjna recepta na bezpieczną podróż.

Tego właśnie otwoccy policjanci życzą wszystkim podróżującym, aby tą weekendową podróż odbyli zgodnie z przepisami i ze świadomością, że wiele też zależy od nich samych.