Początek roku przyniósł opady śniegu i siarczyste mrozy. Jak zapowiadają synoptycy, taka sytuacja z pewnością utrzyma się przez najbliższych kilka dni i nocy. Dlatego funkcjonariusze KPP w Otwocku apelują do wszystkich mieszkańców, aby powiadomili ich o osobach, które z uwagi na samotność, wiek czy też nieporadność są zagrożone wychłodzeniem!

Ze względu na obniżającą się w ostatnich dniach temperaturę i prognozy synoptyków o nadejściu ostrych mrozów, policjanci z otwockiej komendy, komisariatów i posterunków realizują zadania kontrolno prewencyjne wszędzie tam, gdzie mogą przebywać nie tylko osoby bezdomne, ale też samotni starsi ludzie czy też osoby, które uwagi na urazy czy też ułomności mogą być zagrożone wychłodzeniem.

-Bądźmy wrażliwi na ludzką krzywdę i widząc osoby potrzebujące wsparcia oraz pomocy, natychmiast powiadamiajmy policję - zachęcają mundurowi, a my przyłączamy się do ich apelu!

Zgłoszenia możemy dokonać na kilka sposobów. Na przykład korzystając z aplikacji „Moja Komenda” i zawiadamiając swojego dzielnicowego lub dzwoniąc bezpośrednio do oficera dyżurnego otwockiej komendy pod nr: (22) 6041213. Do naszej dyspozycji są też numery alarmowe: 112 i 997 oraz bezpłatny numer 987. Policjanci sprawdzą każdy sygnał i podejmą interwencję.

Warto zajrzeć również na stronę KPP w Otwocku. Znajdziecie tam wykaz placówek świadczących pomoc socjalną, między innymi dla osób bezdomnych i potrzebujących.