Koniec z „wywijasem” – czasowym objazdem placu budowy trasy A2 w Miedzeszynie. Teraz będzie ładnie i prosto… przynajmniej po wschodniej stronie Patriotów.

Ci, którzy jeżdżą do Warszawy trasą przy torach, doskonale wiedzą, że w Miedzeszynie trzeba albo objeżdżać plac budowy trasy A2 albo „wywijasem” (z lewej strony), albo dość dalekim i tylko trochę wygodniejszym wiaduktem (po prawej). Tymczasem drogowcy robią wszystkim prezent, a części – niespodziankę. Już od wtorku, 13 października 2020 r. będzie otwarty przejazd wzdłuż torów wschodnią stronią ul. Patriotów. Niespodzianką będzie zamknięcie przejazdu tymczasowego po stronie zachodniej (lewej). Zamiast dwóch objazdów będzie jeden przejazd i korki, żeby się do niego dostać. Ale niedługo drożne będą obie strony ul. Patriotów, a do tego czasu trzeba brać poprawkę na niedogodności i wcześniej wyjeżdżać do pracy.                                                                                         

Jak czy tamy na stronie WTP:

Kierowcy do dyspozycji będą mieli wschodnią ul. Patriotów, która zostanie oddana do użytku. Zamknięta natomiast zostanie zachodnia ul. Patriotów od ul. Szafirowej do ul. Brodnickiej.

Inwestorem budowy Południowej Obwodnicy Warszawy (czyli drogi ekspresowej S2) jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja obejmuje budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostaną m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka węzłów drogowych. Budowa została podzielona na trzy zadania: „A” od węzła „Puławska” do węzła „Przyczółkowa” o długości ok. 4,6 km, „B” od węzła „Przyczółkowa” do węzła „Wał Miedzeszyński” o długości ok. 6,5 km i „C” od węzła „Wał Miedzeszyński” do węzła „Lubelska” o długości ok. 7,5 km. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu

 

Komunikacja: 

Autobusy linii 115 zostaną skierowana na trasę podstawową przebiegającą wschodnią jezdnią ul. Patriotów. Autobusy linii 142 oraz nocnej N22 przejadą z zachodniej jezdni na wschodnią na przejeździe kolejowym w Miedzeszynie. Autobusy linii 161521 i nocnej N22, w ramach kursów wariantowych, pojadą przejazdem kolejowym w Miedzeszynie na wschodnią jezdnię ul. Patriotów, którą dojadą do przejazdu w Falenicy i dalej ulicami Młodą i Derkaczy.

Więcej informacji znajdziecie TU

fot. Dron Falenica