Prace nad kolejnym muralem idą pełną parą. Po zimowej przerwie, „czad ekipa” wznowiła swoje działania i zajęła się ścianą szkoły przy ul. Poniatowskiego – powstanie na niej portret Ireny Sendlerowej.

W styczniowym wywiadzie dla „halootwock”, ekipa Otwockich Murali zapowiedziała, że na wiosnę rusza z nowymi projektami. W połowie maja, „muralarze” przeszli od słów do czynów. Niebawem, do „rodziny” istniejących już portretów, m.in. Miry Kubasińskiej, Andriollego, Tuwima i Lennona, dołączy kolejna ważna postać.

Działania artystów w Szkole Podstawowej nr 6 oraz liceum im. Słowackiego, sprawiły, że swojego patrona na jednej ze ścian zapragnęła mieć także „dwójka” im. Ireny Sendlerowej przy ul. Poniatowskiego w Otwocku. Nauczyciele zgłosili się do „czad ekipy” z prośbą o malunek, a ta z entuzjazmem przyjęła propozycję.

Mural z wizerunkiem Ireny Sendlerowej – wspaniałej polskiej społeczniczki, zaprojektował Paweł Brągoszewski. Sam portret utrzymuje się w dotychczasowej, charakterystycznej dla otwockich murali konwencji. Cała reszta jest już inna – nieco bardziej malownicza. Jak zdradzają artyści, Sendlerowa ukaże nam się w otoczeniu ciepłych barw i motyli. Prace ruszyły 21 maja, a zakończą się najprawdopodobniej na początku czerwca. Zatem, jeszcze przed końcem roku szkolnego, uczniowie będą mogli cieszyć się widokiem swojej patronki.

Sendlerowa to nie wszystko. Czad Ekipa ma w planach kolejne ambitne projekty, o których jednak zgodnie z dewizą „nie chwal dnia przed zachodem słońca”, nie chcą za wiele mówić. Warto niemniej zaznaczyć, że nie poprzestają na samych portretach. Po zrealizowaniu nietypowego projektu w warszawskim Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Dolnej, przedstawiającego panoramę stolicy, Otwockie Murale są gotowe na nowe wyzwania. Jak sami przyznają, są amatorami – mimo to, nie boją się wymagających projektów.

Działania „czad ekipy” mają coraz większy zasięg, a pomysły na malunki są coraz ciekawsze. Można się o tym przekonać, śledząc stronę otwockich murali na facebooku, do czego gorąco zachęcamy!

MK/fot. Otwockie Murale