Ruszyła budowa bypassu kanalizacji na odcinku Wrońskiego - „Promyk”

Od kilku dni widać było, że coś się dzieje, dziś – 2 lipca 2019 r. uzyskaliśmy oficjalne informacje na temat kolejnego utrudnienia, które odetnie cały odcinek ul. Warszawskiej od przejazdu (Żeromskiego) aż do dawnego kina „Promyk”. Ruszyły prace mające na celu wykonania bypassu (obejścia) kanalizacji na okoliczność dalszych planowanych prac przy wiadukcie przy stacji Otwock.Nr 1: Część od strony ul. Warszawskiej na wysokości Wrońskiego to węzeł przelotowy, łączący kanalizację do ul. Orlej pod torami.

Nr 2: Dalsze prace obejmą wykonanie ciągu wzdłuż ul. Warszawskiej, aż do wysokości budynku dawnego kina, gdzie dalej przepływ zostanie skierowany dołem, w stronę ulicy ciągnącej się spod wiaduktu w górę do ronda Warszawska – Kościelna.
Nr 3: Ten ostatni etap prac jest jednak uzależniony od otwarcia tunelu w Świdrze, gdyż wymagać będzie zablokowania przejazdu pod wiaduktem w Otwocku.

Biorąc pod uwagę stale przeciągający się termin oddania do użytku tunelu w Świdrze, możemy się spodziewać, że ul. Warszawska na wysokości „Promyka” będzie zablokowana na pewno do końca lipca.