20 lipca odbyły się powiatowe obchody 99. rocznicy powołania policji. Władze samorządowe poszczególnych gmin wyróżniły najlepszych stróżów prawa wręczając im nagrody finansowe i nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Uroczystość odbyła się w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz powiatowych, władz samorządowych, przedstawiciele sądu, służb mundurowych i państwowych.

Na wyższe stopnie służbowe awansowało 66 policjantów z całego powiatu. 71 funkcjonariuszy z Otwocka, Józefowa, Karczewa, Wiązowny i Sobień-Jezior zostało nagrodzonych premiami finansowymi. 128 policjantów wyróżniono odznaczeniami resortowymi.

-Zapewniamy, że będziemy służyć jak najlepiej, aby sprostać społecznym oczekiwaniom i pokazać skuteczność w działaniu - obiecał powiatowy komendant KPP w Otwocku mł. insp. Hubert Białogrodzki. Przedstawiciele miasta i powiatu podziękowali stróżom prawa za ich ciężką pracę. -Życzę wam, drodzy funkcjonariusze, przede wszystkim satysfakcji z wykonywanych obowiązków i bezpiecznego pełnienia służby - mówił wicestarosta otwocki Paweł Rupniewski.

Pełną relację wideo z wydarzenia znajdziecie TUTAJ!

MK/fot. MK