Miasto Otwock złożyło wniosek do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie plenerowych siłowni i miejsc relaksu. Otwarte Strefy Aktywności (OSA) powstać mają w centrum, na Kresach i na osiedlu Ługi.

Nowe miejsca sportu i rekreacji mają zaoferować różne formy relaksu osobom w każdym wieku. Oprócz siłowni z urządzeniami o zróżnicowanych stopniach trudności powstać mają strefy rekreacji, a w nich stoły do gry w szachy i chińczyka, liczydła oraz ławki do wypoczynku. Jeden z projektów przewiduje także budowę sprawnościowego placu zabaw.

Zaplanowano trzy lokalizacje stref aktywności. Pierwsza OSA powstać ma na terenie osiedla pomiędzy ulicami Sosnową i Smolną. Na 141 m2 utworzona zostanie siłownia z urządzeniami takimi, jak: motyl, wioślarz, koła, biegacz, wyciąg górny i orbitrek. Pojawią się również stoły do gier.

Drugi park sportowo-rekreacyjny pojawi się na terenie Szkoły Podstawowej nr 6 na Kresach. Tam OSA będzie większa – zajmie 283 m2. Zainstalowane zostaną: orbitrek, wioślarz, jeździec, biegacz, wahadło, twister i steper, a także stoliki do szachów i chińczyka. Ponadto zaplanowano tam umieszczenie trampolin, które zostaną ogrodzone i będą dostępne nie tylko dla uczniów podstawówki, ale dla wszystkich mieszkańców.

Ostatnia i największa OSA powstanie w ramach zespołu boisk na terenie osiedla Ługi. Zajmie 528 m2. Projekt obejmuje siłownię z siedmioma urządzeniami, stoły do gier i plac zabaw. Sprawnościowy placyk dla dzieci zostanie ogrodzony. Najmłodsi będą mogli bawić się m.in.: na mostku linowym.

Koszt całej inwestycji wynieść ma 326 104 zł, a Otwock stara się o dotację w wysokości 100 tysięcy. Szczegółowe projekty Otwartych Stref Aktywności możecie obejrzeć odwiedzając oficjalną stronę Urzędu Miasta Otwocka.

MK/fot. UM Otwock