Zapraszamy na kolejne wydarzenie II edycji Międzypokoleniowej Akademii Muzycznej w Karczewie – koncert gordonowski pt. "Muzyka mówi", które odbędzie się już najbliższą niedzielę, 6 września.

Muzykowanie podwyższa iloraz inteligencji, poprawia koncentrację, pamięć, centralne przetwarzanie słuchowe, usprawnia naukę języków obcych, przeciwdziała depresji, czy demencji.  W związku z tym, coraz więcej środowisk na świecie zachęca do tego, aby od pierwszych chwil życia zanurzać się w kulturę muzykowania. Zachęcamy i my, jednocześnie zapraszając Was na na niedzielne wydarzenie, które odbędzie się w Parku przy Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim (ul. Zamkowa 49, Karczew)!

Koncert, bo o nim mowa, dedykowany jest najmłodszym  słuchaczom (dzieci do lat 5) z opiekunami. Wykona go znakomity duet improwizujący: Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska-Panek. Po koncercie zapraszamy opiekunów na krótką pogadankę dotyczącą korzyści płynących z umuzykalniania najmłodszych. Zachęcamy do zabrania swoich  kocy. W razie deszczu  wydarzenie odbędzie się wewnątrz Muzeum.

Początek  o godzinie 15:00.

 

BIO wykonawczyń:

Duet gordonowski Muzyka Mówi powstał w 2010 roku. Tworzą go Magdalena Nejbauer i Małgorzata Kożuchowska - Panek - absolwentki Instytutu Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego i certyfikowane instruktorki zajęć umuzykalniających prowadzonych wg Music Learning Theory Edwina Eliasa Gordona. Duet ma ogromne doświadczenie w umuzykalnianiu dzieci w wieku od pierwszych tygodni życia, jak również nieco starszych – w wieku żłobkowym i przedszkolnym. Obecnie duet prowadzi coraz bardziej ożywioną działalność koncertową dla najmłodszych słuchaczy współpracując z licznymi instrumentalistami.