Ruszają wodne kurtyny, przy których mieszkańcy będą mogli chłodzić się w upalne dni. Takich miejsc orzeźwienia jest na terenie Otwocka aż 7. Niebawem zaczną działać także saturatory.

Latem, nie ma nic przyjemniejszego niż orzeźwiająca bryza i szklanka chłodnej wody. Chociaż mamy dopiero maj, pogoda zaczęła nas prawdziwie rozpieszczać, a zatem jest to świetny moment, aby uruchomić miejskie kurtyny wodne.

Otwockie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji poinformowało nas, że kurtyny będą włączane każdorazowo, kiedy tylko temperatura powietrza przekroczy 24°C. Mieszkańcy będą mogli się orzeźwiać w tych samych miejscach, co w zeszłym roku, czyli – przy pasażu handlowym na ul. Kupieckiej, przy skrzyżowaniu Powstańców Warszawy i ul. Karczewskiej, skrzyżowaniu Żeromskiego i Reymonta, Świderskiej i Orlej, Andriollego i Mysiej, Matejki i Batorego oraz na skwerze Lennestadt obok parku.

Niebawem, skorzystać będzie można także z miejskich saturatorów. Zaczną działać prawdopodobnie z początkiem czerwca i tak jak kurtyny, będą włączane zależnie od pogody.

MK/fot. Marzena Lech