Coraz więcej osób włącza się w różne akcje charytatywne. Zwykle są to dorośli lub nastolatki. Ale my mamy dowód na to, że nigdy nie jest za wcześnie na pomaganie!

Od jakiegoś czasu, w wolontariat zaangażowane są również przedszkolaki, o czym z dumą poinformowały nas panie Anna Paszkiewicz i Marta Sobkowicz z Przedszkola nr 18 im. Kubusia Puchatka przy ul. Komunardów w Otwocku. Placówka od kilku lat współpracuje ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. -Oprócz zbiórki jedzenia jako jedyne przedszkole organizujemy sobotnie spotkania dzieci i rodziców z podopiecznymi schroniska. Dwa razy w roku: jesienią i wiosną spotykamy się w wybraną sobotę w schronisku i wyprowadzamy na spacer psy. Niektóre rodziny tak bardzo angażują się w naszą akcję, że chętnie wracają do schroniska w swoim wolnym czasie.

Co ciekawe, zaangażowanie i zainteresowanie z roku na rok jest większe. -Wolontariat naszych dzieci zasługuje na pochwałę. Wolny czas zamiast poświęcić na zabawę i inne przyjemności oni poświęcają na wyprowadzanie piesków na spacer. Nam jako organizatorkom zależy bardzo aby od najmłodszych lat uczyć dzieci wrażliwości, współczucia, empatii dla zwierząt. Ponadto dzieci uczą się bezinteresownie pomagać, a psy mogą wyjść na spacer zamiast siedzieć bezsensownie w boksie – dodają wychowawczynie. Przyznajemy paniom rację w stu procentach i gratulujemy fantastycznych przedszkolaków!