Miasto stara się o dotacje na utworzenie miejsca spotkań dla mieszkańców 60+. Decyzja o przyznaniu dofinansowania ma zapaść w ciągu najbliższych kilku dni.

W Otwocku od 11 lat prężnie działa Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zainteresowanie wykładami i spotkaniami z roku na rok wzrasta, a seniorzy zdają się być niezwykle zadowoleni z takiej inicjatywy. Wciąż jednak brakuje miejsc, gdzie starsi ludzie mogą się po prostu pobawić – potańczyć, porozmawiać, poświętować. Niewykluczone, że już niedługo coś się w tym temacie zmieni.

Otwock złożył ofertę w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior+” i stara się o dotację w wysokości 150 000 złotych. Kwota ta ma pozwolić na remont od dawna nieużytkowanego budynku przy ul., Warszawskiej 28 i przystosowanie go do potrzeb otwockich seniorów.

Nowe miejsce ma być nowoczesne i komfortowe. Przewidziano w nim większą salę do zabaw czy też uroczystych spotkań, wyposażoną kuchnię oraz jadalnię, trzy łazienki, szatnię oraz salę do rehabilitacji wraz z mini siłownią, a także pokój terapii zajęciowej, salę komputerową i pokoje administracyjne.

Klub będzie przystosowany dla 30 seniorów i funkcjonować ma przez 4-5 dni w tygodniu przez 6-8 godzin. Miejsce będzie dostępne także w dni wolne od pracy. Zależnie od woli seniorów, będą mogły się w nim odbywać obchody świąt narodowych i spotkania okolicznościowe. Z budynku skorzystają także inni mieszkańcy Otwocka. Ma się w nim bowiem znaleźć miejsce na siedziby organizacji pozarządowych.

9 kwietnia wniosek dotyczący zapewnienia środków na Klub Seniora został pozytywnie zaopiniowany przez Komisję Budżetu i Inwestycji. Ministerstwo ma podjąć decyzję w kwestii dotacji do 20 kwietnia. Czekamy z niecierpliwością!

MK/fot. UM Otwock