Jednym z elementów wyposażenia niezbędnego do niesienia pomocy chorym na COVID-19 są kardiomonitory. W Powiatowym Centrum Zdrowia ich brakuje, ale jest szansa na to, że wkrótce będzie lepiej, bo właśnie ruszyła zbiórka na sprzęt medyczny dla „Batorego”.

Kardiomonitory służą do monitorowania pracy serca oraz najważniejszych parametrów życiowych pacjentów, są niezbędne przy bieżącym sprawdzaniu stanu zdrowia przechodzących COVID-19, ale tez w każdym ciężkim przypadku pogorszenia zdrowia – w wyniku choroby czy wypadku. Dlatego tak ważne jest, by otwocki szpital, mający pod swoją pieczą cały powiat, miał jak najlepsze wyposażenie i dzięki niemu mógł leczyć jak najlepiej.

-W wyniku rozmów z władzami powiatu i zarządem szpitala dowiedzieliśmy się, że kardiomonitory powinny być dawno do wymiany - alarmuje współpomysłodawca zbiórki – Jacek Rzępołuch, prezes stowarzyszenia Res Negotium. 

Niestety zakup nowych to olbrzymi wydatek – ponad 100 tysięcy złotych - i przekracza możliwości szpitala. Dlatego Stowarzyszenie rozpoczęło zbiórkę, aby zakupić 5 zestawów kardiomonitorów wraz z niezbędnym osprzętem. Na dzień dzisiejszy (20 maja 2020 r.) z założonej sumy 111 186 zł zebrano nieco ponad 2500 złotych.

Organizatorzy proszą o wsparcie mieszkańców i przedsiębiorców z powiatu otwockiego. Całkowita suma zbiórki zostanie przekazana na potrzeby zakupu urządzeń wg. specyfikacji z PCZ.