Część Malcanowa niebawem przejdzie metamorfozę i stanie się atrakcyjną, dobrze skomunikowaną strefą mieszkalną. Już od 7 czerwca mieszkańcy mogą zapoznawać się z projektem planu zagospodarowania okolic Akacjowej i zgłaszać swoje uwagi.

Mowa tu o 50 hektarach terenu pomiędzy ulicami Mazowiecką, Graniczną, Żwirową, Akacjową i Podleśną. Gmina chce, aby obszar, który dziś charakteryzuje niewielka zabudowa stał się atrakcyjną strefą mieszkalną.

7 czerwca został wyłożony do wglądu projekt planu miejscowego, a rozwiązania w nim zastosowane mają przekonać młode rodziny do „wicia swojego gniazdka” właśnie w Malcanowie. Oprócz nowej zabudowy jednorodzinnej, powstać ma sieć dróg, która usprawni komunikację. Jak zapewnia Rada Gminy w uchwale dotyczącej przystąpienia do sporządzenia planu miejscowego, zmiany te mają przynieść szereg pozytywnych skutków. Zabudowa będzie powstawać w sposób zorganizowany i przewidywalny, co wpłynie na estetykę terenu, a koniec końców – na wizerunek Malcanowa. Atrakcyjny teren będzie przyciągał dużych inwestorów, co znaczy, że do gminnego budżetu trafiać będzie więcej pieniędzy z podatków. Nowe drogi, rzecz jasna, ułatwią codzienne przemieszczanie się i dadzą mieszkańcom większy komfort.

Ze wszystkimi szczegółami projektu, mieszkańcy mogą się zapoznać przychodząc do Wydziału Planowania Przestrzennego UG (pok. nr 5) od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu. Plan będzie dostępny do 29 czerwca. Uwagi do niego, mieszkańcy mogą zgłaszać nieco dłużej, bo do 20 lipca. Można to zrobić na dwa sposoby – kierując list do wójta Wiązowny bądź wysyłając maila na adres urzad@wiazowna.pl. Pierwsze publiczne podsumowanie konsultacji odbędzie się 18 czerwca w sali konferencyjnej Urzędu Gminy o godz. 17.00.


MK/graf. tuwiazowna.pl