Dotarła do nas bardzo zła wiadomość dla pacjentów, którzy korzystali dotychczas z zabiegów świadczonych przez fizjoterapeutów SPZZLO w Karczewie! Narodowy Fundusz Zdrowia nie przyjął oferty ośrodka na usługi Fizjoterapii Ambulatoryjnej w ramach konkursu ofert .

Z dniem 1 października zawieszona zostaje działalność Pracowni Fizjoterapii Ambulatoryjnej w Karczewie w ramach umowy z NFZ. W związku z tym, nie będą tu już świadczone usługi w ramach NFZ dla mieszkańców Powiatu Otwockiego, w tym również Gminy Karczew. Tym samym, zostają anulowane wszystkie skierowania na miesiąc październik i następne miesiące tego oraz następnego roku. Pacjenci proszeni są o wyrozumiałość i odbieranie skierowań w pracowni, a następnie zapisywanie się do innych ośrodków w ramach NFZ (ich lista jest dostępna w Pracowni Fizjoterapii).

Jak informuje Piotr Banasiak, dyrektor SPZZLO w Karczewie: -pacjenci z terenu Gminy Karczew w ramach programu promocji zdrowia, który jest finansowany w całości przez gminę, pozostają pod opieką ośrodka, dzięki przemyślanej i długofalowej polityce prozdrowotnej Samorządu Gminy Karczew. Pula pacjentów, którzy będą mogli jeszcze w tym roku (październik, listopad) skorzystać z wspomnianego programu jest ograniczona do ok. 80-90 osób, ale jest to pomoc nieodpłatna w schorzeniach ukladu ruchu, których nie finansuje NFZ.

Zarówno dyrektor Banasiak jak i burmistrz Karczewa, Władysław Dariusz Łokietek wyrażają nadzieję, że w następnych latach NFZ zaopiniuje pozytywnie ofertę SPZZLO. Burmistrz Łokietek zapewnia jednocześnie, że karczewski Samorząd zrobi wszystko, żeby kontynuować dofinansowanie programu dla pacjentów z terenu gminy.

Red/fot. pixabay