Wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiada, że branża ślubna już wkrótce zostanie odmrożona.

 

Pani wiceminister rozwoju Olga Semeniuk zapowiada, że branża ślubna już wkrótce zostanie odmrożona. Sugeruje, że może to nastąpić od 1 czerwca. Rozmowy na ten temat odbyły się we wtorek podczas pierwszej wideokonferencji z przedstawicielami branży ślubnej.

-Spotkanie służyło wypracowaniu projektu wytycznych w podziale na poszczególne sektory. Czym innym jest catering, czym innym zespół muzyczny, fotograf czy agencja dekoratorska – wspomniała Semeniuk w rozmowie z PAP. –Chcemy jak najszybciej opracować protokół z wytycznymi dot. bezpieczeństwa organizacji wesel i przekazać je do Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, aby był gotowy w każdej chwili do publikacji – dodała.


W spotkaniu uczestniczyły największe firmy weselne, cateringowe oraz przedstawiciele przedsiębiorstw specjalizujących się w fotografowaniu i filmowaniu wesel czy właściciele tzw. fotobudek, z których korzystają goście weselni. Odmrożenie branży weselnej jest tak samo wyczekiwane, jak wcześniej kosmetycznej i fryzjerskiej, dlatego rząd chce podjąć stosowne kroki.


Semaniuk dodaje, że ostateczne decyzja należy do ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, jednak od 1 czerwca możemy się spodziewać pozytywnych zmian.