Taką propozycje złożył policjantom z otwockiej drogówki, 32-letni kierowca audi, podejrzany o prowadzenie pojazdu na ”podwójnym” gazie.

Cała sytuacja miała miejsce podczas kontroli. Mundurowi z otwockiej drogówki, zatrzymali kierowcę audi, który jechał bez włączonych świateł. Mężczyzna na widok radiowozu, zaczął się zachowywać bardzo nerwowo. Nie potrafił racjonalnie odpowiadać na pytania. To wzbudziło czujność funkcjonariuszy.

Chwilę potem, funkcjonariusze poznali powód jego zdenerwowania. 32-latek podczas badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wydmuchał ponad promil alkoholu. Kiedy mężczyzna zorientował się, że jego "prawko" jest zagrożone, obiecywał policjantom po 500 złotych w zamian za odzyskanie prawa jazdy i puszczenie go wolno.

Teraz mieszkaniec gminy Trzcianka, odpowie nie tylko za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, ale również za nakłanianie policjantów do naruszenia przepisów prawa, w zamian za obietnicę wręczenia korzyści majątkowej.

Materiały sprawy trafiły do garwolińskiej prokuratury. Dochodzeniowcy z otwockiej komendy, złożyli wniosek o zastosowanie wobec 32-latka środka zapobiegawczego w postaci dozoru Policji. Prokurator nie przychylił się do wniosku policjantów. Sprawa prawdopodobnie będzie miała swój finał w Sądzie.

Info/Foto/KPP