Rozpoczęły się wakacje. Wielu z was mili czytelnicy z pewnością zabierze swoje pociechy nad morze lub Mazury. Część dzieci będzie też spędzała czas na terenie powiatu korzystając z okolicznych kąpielisk i szukając wytchnienia od letnich upałów nad rzeką. Ale czy wasze dzieci wiedzą jak zachowywać się nad akwenami wodnymi, żeby ich zabawa była bezpieczna?

Z pewnością wiedzą to już uczniowie klas czwartych ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Otwocku, którzy tuż przed zakończeniem roku szkolnego 2016/2017 spotkali się z policjantką z ogniwa ds. nieletnich i dzielnicowym. Mundurowi przypomnieli nastolatkom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas wypoczynku nad wodą. Spotkanie policjantów z uczniami było zorganizowane w ramach działań profilaktycznych przed wakacjami. Stało się ono dobrą okazją do przypomnienia dzieciom podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie wypoczynku m.in. nad wodą. Mundurowi mówili o konieczności korzystania z kąpielisk strzeżonych, gdzie zawsze można liczyć na pomoc ratownika, a przestrzegali przed zagrożeniami wynikającymi z kąpania się na „dzikich akwenach". Ostrzegali też przed niewłaściwym zachowaniem na kąpielisku oraz konsekwencjami skakania do wody na „główkę ”. Wszyscy uczniowie otrzymali ulotki informujące o bezpiecznych zachowaniach nad wodą i w wodzie. Ponadto policjanci przedstawili uczniom zasady konkursu filmowego - „Filmowy przeWodnik” i gorąco zachęcali do wzięcia w nim udziału.

Policjanci powiatu otwockiego rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowana na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków utonięć.

Opr. ML/fot.pexels