W niedzielę (23 września), Targowisko Miejskie przy ul. Batorego już po raz piąty zamieni się w wielką imprezownię!

Otwockie Towarzystwo Bluesa i Ballady zapewnia, że każde miejsce jest odpowiednie do tego by cieszyć się muzyką i wspólnie świętować Polski Dzień Bluesa. Nie wierzycie? Zatem koniecznie weźcie udział w wydarzeniu i przekonajcie się sami!

Na bazarowej scenie wystąpią artyści z USA (Anthony Gomes i Carlos Johnson). Nie zabraknie też mocnej, rodzimej ekipy bluesowej na czele z zespołem HooDoo Band, który mieszkańcy powiatu otwockiego mogli już podziwiać przed kilkoma laty podczas józefowskiego festiwalu „Lep na bluesa”. Kto był na ich koncercie, z pewnością wie że zwyciężczyni pierwszej edycji programu Idol, Alicja Janosz oraz towarzyszący jej muzycy zaserwują nam solidną dawkę energetycznego grania. Podobnie jak Makar & Children of The Corn oraz Two Timer. Swój talent zaprezentują również zwycięzcy konkursu zespołów, który odbędzie się dzień wcześniej (w sobotę, 22 września o godz. 17:00) w Powiatowym Młodzieżowym Domu Kultury w Otwocku. Jak zapewniają organizatorzy, do zdobycia są cenne nagrody (główna to 2,5tys!) i wyróżnienia. Przewidziano też niespodzianki! Co ciekawe, mile widziani będą również muzycy, którzy grają inne rodzaje muzyki niż blues!

Oprócz wspaniałej uczty muzycznej, z pewnością możemy też liczyć na coś pysznego. Na terenie bazaru tradycyjnie już znajdować się będą ogródki piwne i gastronomia. Nie zabraknie też m.in.: pokazów pierwszej pomocy i konkursu rysunkowego dla dzieci.

ML