Od 26 marca będzie czynny tylko jeden tor na odcinku od Falenicy do Międzylesia, a SKM-ki będą miały skrócone trasy. Ruszy za to dodatkowa linia autobusowa z Wiatracznej do Otwocka.

Użytkownicy kolei muszą zmierzyć się z kolejnymi utrudnieniami. Planowane zmiany komunikacyjne związane są z budową Południowej Obwodnicy Warszawy i potrwają do 14 kwietnia. Ruch pociągów na trasie Falenica – Wawer będzie prowadzony jednotorowo. Część pociągów linii S1 zostanie skrócona do stacji Warszawa Wschodnia, Falenicy lub Międzylesia. W związku z tymi utrudnieniami Koleje Mazowieckie uruchomią zastępcze autobusy ZR7 kursujące w obu strefach. Nowa linia autobusowa pojedzie wzdłuż torów od Wiatracznej w Warszawie do Orlej w Otwocku. Za graniczny przystanek między pierwszą i drugą strefą należy uznać przystanek Wąska.

Pasażerowie S1 nie muszą się obawiać o bilety. Wszystkie rodzaje biletów ZTM będą honorowane w pociągach KM na odcinku Śródborów – Warszawa Zachodnia oraz zastępczych autobusach na całej trasie. Należy pamiętać, że bilety na drugą strefę upoważniają do przejazdu na odcinku Wąska – PKP Falenica. Ulgi przewidziane są także dla użytkowników Kolei Mazowieckich. Bilety KM będą honorowane w pociągach SKM na odcinku Otwock – Warszawa Zachodnia, kilkunastu autobusach i tramwajach, a także w metrze na odcinku Świętokrzyska – Politechnika (M1) oraz Stadion Narodowy – Rondo Daszyńskiego (M2). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie ztm.waw.pl w zakładce: „zmiany w komunikacji”.

MK/fot. wikimedia