Zapytaliśmy naszych czytelników, co sądzą na temat Dnia Zakochanych. Chcemy też poznać wasze zdanie, dlatego ogłaszamy kolejny konkurs!

Filip 16 lat, Józefów


Powiedziałbym, że Walentynki to święto zachęcające ludzi do znajdowania miłości. W codziennym życiu nie wszyscy mogą znaleźć partnera, a Walentynki sprzyjają temu. Ja traktuję to święto jak każdy inny dzień.Ula 52 lata, Józefów, właścicielka butiku "American Fushion" na Ługach.W Ameryce Walentynki to przede wszystkim wręczanie sobie kartek. Nie tylko ukochanym, ale także osobom, które darzy się sympatią np. najbliższej przyjaciółce. Nagminne jest wręczanie czekoladowych serduszek. W tym dniu bułeczki, ciasteczka i wiele innych przysmaków przybiera formę walentynkową. Wieczorem idzie się najczęściej na walentynkową kolację. Popija się walentykowego drinka. Walentynki dla mnie to wszyscy, których kocham, czyli synowie i mąż.Maciej lat 17, FalenicaWalentynki to jedyny taki dzień w roku, w którym bliscy sobie ludzie, mogą spędzić dzień razem. Nic tak nie ogrzewa ludzkiego serca jak: kontakt, słowa czy po prostu gesty wymienione z drugą połówką. Sęk w tym, że nie każdy ma swoją ukochaną czy ukochanego, przez co dla wielu ludzi 14 lutego traci swój sens i niczym się nie różni od pozostałych dni w roku. Potrzeba drugiej osoby, której można poświęcić ten wyjątkowy dzień oraz potrzeba wielkiej odwagi by się zdobyć na taki gest. Walentynki to nie tylko dzień wysyłania pustych życzeń i "buziaczków", to dzień w którym ludzie pokazują, ile dane osoby znaczą dla nich i jak ważne są w ich życiu. Dlatego wierzę, że powinno się obchodzić 14 lutego choćby ze względu na bliską Ci osobę.Paweł 32 lata, Praga Południe/Otwock


Walentynki to święto, które na stałe wpisało się w polską kulturę i warto je świętować. To dzień, kiedy okazujemy miłość nie tylko drugiej połowie, ale też najbliższym, rodzinie, przyjaciołom.


Magda 20 lat, Radość


Według mnie Walentynki to ciekawe święto, a celebrowanie go jest ujawnieniem naszej pomysłowości. Jednak ja nie obchodzę tego dnia.


A jak wy spędzacie Święto Zakochanych? Opowiedzcie nam o swoich pomysłach na uszczęśliwienie osoby bliskiej waszemu sercu! Autorzy trzech, najciekawszych naszym zdaniem wypowiedzi, otrzymają prezenty niespodzianki! Na wasze zgłoszenia, czekamy do 17 lutego (piątek), do godziny 13:00! 

Czytelników wysłuchała: Marta Hoffman
Fot. pixabay i archiwa rozmówców