Unia Europejska dofinansowała projekt rewitalizacji Parku Miejskiego oraz skwerów Lennestadt i VII Pułku Łączności. Tężnia solankowa, muszla koncertowa i piękne pasy zieleni powstać mają do 2019 roku.

Już niebawem otwocczanie mają cieszyć się z nowych weekendowych form relaksu. Minister Środowiska zatwierdził dofinansowanie w kwocie 4 306 441, 54 zł na modernizacje otwockich miejsc wypoczynku w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Zmiany dotyczyć będą parku i dwóch skwerów w centrum miasta.

Park Miejski ma się stać wizytówką regionu. Projekt przewiduje budowę tężni solankowej, altan, nowej muszli koncertowej z widownią, sieci alejek, a także fontanny z prawdziwego zdarzenia. Zmieni się również wizerunek skwerów przy ul. Sportowej i Powstańców Warszawy – zostaną utworzone nowe ścieżki, oświetlenie, powstanie bogata szata roślinna. Koszt całej inwestycji wynosi 13 225 200, 83 zł. Wedle założeń, prace rozpoczną się w tym roku a zakończą w 2019.

Zielone atrakcyjne tereny w centrum miasta mają przyciągnąć turystów. Nowa infrastruktura w parku wydaje się być świetnym bodźcem do rozwoju sfery rekreacji i kultury. Profesjonalna scena ściągnie prawdopodobnie ciekawych artystów, a to z kolei przyciągnie dużą publiczność i przyczyni się do promocji miasta. Dobrze zagospodarowane tereny zielone będą też celem wycieczek rowerzystów.

Rewitalizacja parku w połączeniu z inicjatywą, która wchodzi już w tym roku – wypożyczalnią miejskich rowerów Veturilo zdaje się być strzałem w dziesiątkę. Nowe alejki i piękna roślinność to warunki wręcz idealne dla fanów jednośladów. Inwestycje takie, jak te mają w sobie spory potencjał, trzeba teraz tylko mądrych ludzi, którzy będą potrafili to wykorzystać.

MK/fot. UM Otwock (prezentacja rewitalizacji)