Jeśli w ostatnim czasie zaginął Ci rower marki Merida lub Giant, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Policjanci z Józefowa poszukują właścicieli takich jednośladów, które zostały odnalezione u jednego z mieszkańców Otwocka!

Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich, analizując sprawy kradzieży rowerów, wpadli na trop 17-letniego otwocczanina, którego powiązali z zaborem jednośladów.

Kiedy funkcjonariusze pojechali do niego, między innymi, aby zrealizować nakaz doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, odnaleźli rower, który - jak ustalili okazał się kradziony.

17-latek trafił do policyjnego aresztu, a policjanci od nieletnich przekazali sprawę swoim kolegom z Józefowa, bo jak wynikało z ich rozpoznania, młodociany mógł mieć związek z kradzieżami jednośladów, do których doszło na terenie tego miasta.

Policjanci z Józefowa poszli tym tropem, odnajdując dwa ukryte przez 17-latka rowery marki: MERIDA i GIANT, które prawdopodobnie mogły być skradzione z terenu miasta Otwocka lub Józefowa.

Józefowscy dochodzeniowcy skrupulatnie przeanalizowali wszystkie zebrane w sprawie dowody i wstępnie udowodnili 17-latkowi, trzy kradzieże rowerów.

Kiedy zakończono czynności procesowe z małoletnim, przekazano go do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, zgodnie z decyzją sędziego rodzinnego i wydanym przez sąd – nakazem doprowadzenia.

Policjanci pracują jeszcze przy tej sprawie, sprawdzają czy 17-latek nie był zamieszany w inne kradzieże.

Mundurowi muszą też zweryfikować źródło pochodzenia dwóch zabezpieczonych w sprawie rowerów: MERIDA i GIANT. Dlatego apelują do osób, które rozpoznają w nich swoją własność o kontakt z Komisariatem Policji w Józefowie.

Sprawę prowadzi starszy sierżant Jarosław Urbaniak: tel. (22) 60 41 608. Można również telefonować do dyżurnego komisariatu na nr tel. (22) 789 21 07 lub (22) 780 11 28.

dn