Uczestnicy zajęć fotograficznych w GOK Wiązowna, pod opieką Krystiana Herncisza wzięli udział w bardzo interesującym cyklu sesji, podczas którego powstało wiele fantastycznych zdjęć. Inspiracją do ich wykonania, była setna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Efekty pracy „wiązowskich” fotografów można było obejrzeć podczas wystawy, która odbyła się podczas uroczystych obchodów Święta Niepodległości. -Jako osoba prowadząca od ponad 10 lat zajęcia fotograficzne w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie, pragnę wyrazić wielką radość, że możemy swoją wspólną pracą uświetnić tak ważne wydarzenie. To wielki zaszczyt. Uważam, że to wspaniałe kiedy można połączyć pasję z czymś co tworzy wspólne dobre. Zainteresowanych fotografią zapraszamy do nas, do GOK w Wiązownie – mówi Krystian Herncisz i zachęca do obejrzenia zdjęć oraz zapoznania się z przemyśleniami osób, które były związane z realizacją projektu!Karolina Trzaskowska:

-Pierwszy raz wzięłam udział w takiej sesji fotograficznej. Przyznam się, że ciężko było mi się przełamać, gdy przed sobą widziałam kilkanaście obiektywów. Byłam zestresowana i nie wiedziałam jak się ustawić. Po chwili fotografowie mi podpowiedzieli jak pozować i swoim mówieniem uspokoili mnie oraz jednocześnie rozbawili (przez co na niektórych zdjęciach mam naturalny uśmiech). Osobiście uwielbiam przymierzać stroje z różnych epok, więc udział w tej sesji był dla mnie wspaniałą okazją do przełamania się (gdyż zazwyczaj stoję po drugiej stronie kamery) oraz mogłam poznać świetnych ludzi, którzy tam byli. Myślę, że gdy będę miała możliwość wzięcia udziału w kolejnej tego typu sesji - nie będę się długo zastanawiać! Sam pomysł sesji oraz wystawy w tej tematyce jest dla mnie świetną okazją do pokazania innym jak moda zmieniała się w okresie 100 lat i przy okazji jest to upamiętnienie czasów historycznych.


Krystyna Motyka:

-Sesja zdjęciową na 100 lecie odzyskania niepodległości zadedykowana modzie, jest pomysłem nietuzinkowym i interesującym. Stroje, fryzura i stylizacja pozwała przenieść w odległe czasy, zanurzyć się w miniony świat poczuć klimat dawnych lat. Bardzo przyjazna atmosfera powoduje rozluźnienie a przez to zwiększa swobodę w trakcie pozowania. Zdecydowanie polecam taka formę na spędzenie czasu wolnego.Katarzyna Gut:

-Od kilku tygodni uczestniczę w zajęciach fotograficznych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Swoją przygodę rozpoczęłam od udziału w sesji zdjęciowej „100- lat w modzie”. Będzie ona przedstawiać modeli i modelki w strojach z wybranych okresów historycznych na przestrzeni ostatniego wieku. Pomysł na stworzenie takiej sesji wydał mi się bardzo ciekawy, ponieważ mogliśmy liczyć na pomoc kostiumologa i charakteryzatorki. Moda od zawsze jest bardzo ważnym elementem naszej codzienności, niezależnie od czasów w których żyjemy. Dzięki tej wystawie możemy zobaczyć cechy charakterystyczne danych epok i uświadomić sobie, że dzisiejsza moda jest mieszanką wszystkich stylów z przeszłości.Paulina Peczyńska:

-Na ostatnich zajęciach fotograficznych w GOK Wiązowna mieliśmy pierwszą sesję tematyczną "stulecie w modzie". Jest to według mnie bardzo ciekawy pomysł oraz wyzwanie dla nas - fotografów amatorów. Nasi modele oraz modelki mogli poczuć na własnej skórze jak zmieniły się zwyczaje ubraniowe. A my mogliśmy zmierzyć się z próbą stworzenia klimatu starych fotografii. Po raz pierwszy także mieliśmy możliwość pracowania z profesjonalną wizażystka. Serdecznie zapraszam wszystkich na nasze zajęcia z aparatem bądź w roli modela lub modelki.Anka Maroszek

-Fotografuję dla siebie. Lubię nieprzewidywalność w fotografii. Czasem planuję ujęcie, a czasem spontanicznie "łapię" chwileczkę. Ten uchwycony momencik, taki trochę mój, oglądany później, wywołuje u mnie emocje towarzyszące w chwili otwarcia migawki w aparacie. Uwielbiam ludzi i uwielbiam robić im portrety. Ten rodzaj fotografii zawładnął moim sercem.Waleria Guściora

-Sesja w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę-100 lat w modzie była bardzo inspirująca i owocna. Ważnym elementem tej sesji były stroje (dziękujemy Pani Dyrektor GOK) oraz profesjonalny make up (Gabriela Kornatowska).Ta sesja była SUPER.Patrycja Witan:

-Na zajęciach fotograficznych realizujemy sesję pt. "100 lat w modzie Polskiej Niepodległej" Mimo, że przez ostatni czas byłam zajęta to znalazłam chwilę aby dołączyć do moich znajomych fotografów. Moim zdaniem sesja była bardzo udana. Fotografie wyszły naprawdę super i to również zasługa naszych modeli, że Tak świetnie pozowali. Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne sesję!Gabriela Kornatowska

-Gabriella Beauty Sesje zdjęciowa uważam za udaną. Z mojej strony był wizaż, stylizacja fryzur oraz dobór ubioru do mody- od lat x do współczesności. Praca w tym zespole dała mi wiele radości , każdemu serdecznie polecam pojawić się na zajęciach fotograficznych w GOK Wiązowna pod opieką Krystiana Herncisza.Paulina Sokół

-Sesja fotograficzna - 100 lat w modzie. Sesja fotograficzna ukazująca najbardziej ekscytujący okres w historii mody, który cechuje największa różnorodność: od roku 1918 do dziś. Pokazuje i omawia ubrania elit, uniformy, stroje sportowe, style uliczne. Modele i modelki w strojach z epoki będą pozować fotografom z sekcji fotograficznej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiązownie. Efekt w postaci wystawy fotograficznej zapewne zachwyci każdego, kto interesuje się modą czy historią. Ostatnie stulecie było okresem wielkich przemian w modzie damskiej. Sztywne gorsety z początku XX wieku ustąpiły miejsca swobodniejszym stylom, takim jak te wprowadzone przez francuskiego projektanta Paula Poireta. Styl życia kobiet dramatycznie zmieniły dwie wojny światowe, podobnie radykalnym transformacjom uległ ich styl ubierania się. Etapy historii rewolucji w modzie prześledzimy dzięki powstałej wystawie. Celem sesji fotograficznej będzie próba ukazania jak bardzo na przestrzeni ostatnich stu lat moda się zmieniała i w jakim kierunku zmiany te zmierzały. Pracujący nad fotografiami młodzi fotoreporterzy będą oddawali się refleksji na temat zależności pomiędzy modą, a zastaną rzeczywistością. Sesje fotograficzne w strojach z epoki, stylizowane odbędą się podczas zajęć fotograficznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie oraz świetlicach wiejskich, w którym odbywają się zaplanowane zajęcia (Izabela oraz Glinianka) w drugiej połowie października. Wystawa „100 lat w modzie – 100 lat Niepodległej” będzie prezentowana z okazji obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.