Nasi karatecy wzięli udział w dwóch prestiżowych wydarzeniach: Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Karate oraz Koneckim Turnieju Karate o Puchar z Żeliwa.

Pierwsza z  imprez odbyła się 28 września na warszawskiej Ochocie. Uczestniczyło w niej  482 karateków z 19 klubów zrzeszonych w ramach Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego. Zawody okazały się sukcesem dla zawodników Klubu Karate Shinkyokushin Kazoku, którzy przywieźli aż 7 medali, w tym 4 złote.

-Rywalizację rozpoczęliśmy od konkurencji kata, czyli form połączonych technik w jedną całość, gdzie oceniana jest nie tylko znajomość układu, ale także technika, dynamika i zaangażowanie. Bezkonkurencyjna w swojej kategorii wiekowej okazała się Helena Głębicka, która zdobyła pierwsze miejsce. Nieco mniej szczęścia miała Iga Rogowska, która pomimo bardzo dobrej formy, musiała uznać wyższość przeciwniczki w finale, zajmując ostatecznie drugie miejsce – mówi sensei Michał Malesa.

Zawodniczki Klubu Kazoku okazały się również bezkonkurencyjne w rywalizacji w kumite, czyli walki. Pierwsze miejsce w kategorii juniorek młodszych zajęła Natalia Bieńkowska, która pokazała dużą przewagę, pewnie wygrywając swoje walki. Lena Gmitrzak wszystkie swoje pojedynki zakończyła przed czasem, co pozwoliło jej w pięknym stylu wywalczyć złoto. Pierwsze miejsce trafiło także do Igi Rogowskiej, która dominowała nad rywalkami nie tylko technicznie, ale także wytrzymałościowo. Drugie miejsce zajęła Maja Kowalska, która nieznacznie tylko przegrała walkę finałową. Na podium znalazła się także Julia Iwanicka, która pomimo wspaniałych wygranych dwóch walk przegrała półfinał i zajęła 3 miejsce. W turnieju dzielnie walczyły także Maja Matla i Natalia Gwiazdowicz, które tym razem zakończyły rywalizacje poza strefą medalowa.

Podczas zawodów zostały wręczone także wyróżnienia dla najlepszych zawodników Mazowsza w sezonie 2018/2019. Trzy spośród ośmiu wyróżnień trafiły do zawodników Klubu Kazoku: Heleny Głębickiej, Igi Rogowskiej i Julii Celińskiej. Dziewczyny otrzymały nagrody od zarządu Okręgowego Związku Karate za pracę, którą wykonały w poprzednim sezonie.

Kolejny tydzień i kolejne sukcesy Klubu Kazoku
W niedzielę, 6 października odbył się Konecki Turniej Karate o Puchar z Żeliwa, w którym wzięło udział 280 zawodników z całego kraju. Klub Karate Shinkyokushin Kazoku reprezentowało sześciu zawodników, którzy na tym turnieju zdobyli trzy medale. Iga Rogowska była bezkonkurencyjna w swojej kategorii. Pewnie wygrywając trzy pojedynki stanęła na najwyższym stopniu podium. Iga jest przykładem pracowitości, co w karate bardzo pomaga w osiąganiu sukcesów. Dwa trzecie miejsca padły łupem Natalii Bieńkowskiej oraz Leny Gmitrzak. Na szczególną uwagę zasługuje postawa Natalii, która między dwiema swoimi walkami miała jedynie 3 min przerwy. W przypadku dziewczyn, pomimo braku awansu do finału, były to kolejne dobre zawody, gdzie konsekwentnie realizowały założenia taktyczne.

Poza tym klub Kazoku reprezentowali Helena Głębicka, Maja Matla oraz Krzysztof Semik. Każdy z zawodników walczył bardzo dzielnie, niestety przegrywając tym razem walki o wejście do strefy medalowej. Helena i Maja trafiły na zwyciężczynie kategorii. Wartym podkreślenia jest również fakt, iż przegrały swoje walki nieznacznie.

Kolejne sukcesy zawodników Kazoku świadczą o rozwoju klubu i z pełnym przekonaniem można powiedzieć, iż na pewno jeszcze usłyszymy o karatekach klubu Kazoku na arenie ogólnopolskiej, a kto wie może i Europejskiej.

MM