Nasza młoda, debiutująca reprezentacja wywalczyła 7 miejsce w 5 Tchoukballowych Mistrzostwach Świata odbywających się w Singapurze.

Chłopcy poznali azjatycki styl gry, bardzo różniący się od europejskiego. Początkowo tak jak i inne drużyny europejskie nasi zawodnicy nie mogli odnaleźć się przy szybko i zwinnie grających przeciwnikach. Sama atmosfera Mistrzostw Świata, jeden z najnowocześniejszych kompleksów sportowych na świecie (Our Tampines Hub) oraz cała oprawa, począwszy od ceremonii rozpoczęcia bardzo stresująco wpłynęła na naszą reprezentację, która po raz pierwszy brała udział w tak ogromnym przedsięwzięciu. Jednak z upływem czasu i z meczu na mecz stres i trema ustępowały, a wola walki i umiejętności pozwoliły na zdobycie 7 miejsca na świecie.

Singapur na 5 Mistrzostwach Świata gościł reprezentację z 16 państw w tym naszą, skromną 10 osobową reprezentację. Warto zaznaczyć bardzo dużą pomoc i opiekę zarówno ze strony organizatorów Mistrzostw Świata jak i władz Światowej Federacji Tchoukballa na czele z jej Prezydentem Panem Fang Shen Szu z Tajwanu, jaką otoczyli naszą ekipę.

Ostatniego dnia Mistrzostw Świata na Gali po Ceremonii Zamknięcia chłopcy nawiązali przyjacielskie kontakty z członkami innych zespołów, wymieniali się koszulkami, dzielili wrażeniami z pobytu i wspólnie się bawili. Mimo napiętego grafiku treningów i spotkań udało nam się również wygospodarować trochę czasu na zwiedzanie. Zobaczyliśmy: Zatokę Marina Bay, Chinatown, Park Miejski - Gardens by the Bay oraz Las mglisty. Był też czas na relaks w aquaparku.

Paweł Łyżwa, Trener Reprezentacji Polski w Tchoukballu do lat 12