W sobotę, 6 kwietnia odbył się międzynarodowy turniej Kobierzyce Cup 2019. W tegorocznej edycji wzięło udział ponad 600 zawodników z 4 krajów z 49 klubów. W turnieju wystartowali również zawodnicy Klubu Karate Shinkyokushin Kazoku, zdobywając 4 medale!

Drugie miejsce w swojej kategorii zajęła Lena Gmitrzak. Lena trzy walki skończyła w pięknym stylu pokonując swoje przeciwniczki albo przed czasem albo ze znaczącą przewagą. W walce finałowej pomimo dużej przewagi nad przeciwniczką, straciła pół punktu, ponieważ przeciwniczka celnie trafiła ją w kask. Niestety, pomimo dobrej walki Lenie zabrakło czasu, żeby odrobić stratę.

Trzecie miejsce zajęły w swoich kategoriach Iga Rogowska, Helena Głębicka oraz Natalia Bieńkowska. Iga wspaniale przeszła fazę eliminacyjną, wygrywając przed czasem wszystkie walki. W walce o wejście do finału Iga punktowała swoją przeciwniczkę, celnymi kopnięciami na tułów, jednak sędziowie tego nie dostrzegli i nieznacznie, ale wskazali na zwycięstwo przeciwniczki. Helena, dwie walki eliminacyjne wygrała w znakomitym stylu. W walce o finał na początku straciła pół punktu, co jeszcze bardziej ją zmotywowało. Atakowała nieustannie, aż w końcu udało jej się odrobić stratę. Niestety także i w tym przypadku sędziowie wskazali na przeciwniczkę. Najstarsza z zawodniczek Klubu Natalia gładko przeszła do półfinałów, pokonując swoje przeciwniczki. W falce półfinałowej pomimo wyrównanej walki, przegrała. Werdykt był o tyle niesprawiedliwy, że przeciwniczka Natalii po walce półfinałowej nie była w stanie wyjść do finału, a Natalia z chęcią by jeszcze powalczyła.

W zawodach brali udział także Krzyś Semik i Maja Matla, którzy wygrali jedną walkę, ale niestety trochę zabrakło tym razem do medalu. Wszyscy zawodnicy klubu Karate Shinkyokushin Kazoku pokazali dużego ducha walki i nie bali się rywalizować z przeciwnikami z całej Polski i innych krajów. Jest to duży sukces zawodników, który jest też wynikiem ich ciężkiej pracy. Teraz chwila odpoczynku i już niebawem kolejne zawody.