Józefowianie mogą ćwiczyć w nowym miejscu

Niedawno informowaliśmy o tym, że w Otwockim parku miejskim powstanie siłownia pod chmurką. Przy okazji, przypomnieliśmy że na terenie Powiatu otwockiego min.: w Józefowie istnieją już tego typu miejsca. Właśnie dowiedzieliśmy się, że powstał tam kolejny obiekt w którym będzie można uprawiać kalistenikę, czyli aktywność fizyczną polegającą na treningu siłowym opartym o ćwiczenia z wykorzystaniem własnej masy ciała, takie jak np. pompki, mostki i brzuszki. A te, jak twierdzą trenerzy, znakomicie wpływają na nasz układ krwionośny oraz kształtują mięśnie, równowagę, zwinność i koordynację. Cieszy nas zatem fakt, że ogromny udział w powstawania następnego placu do street workout’u miała józefowska młodzież, która pełniła rolę konsultantów i pomocników przy wyborze najlepszego projektu. Oznacza, to bowiem, że młodzi chcą spędzać czas aktywnie i zależy im na dobrej kondycji! A najpopularniejszą modą w Powiecie Otwockim staje się obecnie sport!
Nowe miejsce do aktywności fizycznej znajduje się przy ul. Polnej róg ul. Wawerskiej, a jego stworzenie kosztowało 50 tys. zł. Znajdziemy tam imponujący zestaw do ćwiczeń, w skład którego wchodzą: skośna ławeczka do brzuszków z drabinką, trzy niskie poręcze równoległe, drabinka pionowa i pozioma, „żmijka do podciągania”, poręcze do pompek, drążki do podciągania i koła gimnastyczne. Miłośnicy „Pole dance”, czyli tańca na rurze, który kiedyś był raczej zarezerwowany dla klubów nocnych, też znajdą tu coś dla siebie bo na placu zainstalowano także drążek pionowy i wysoki słup rurowy.
Referat Gospodarki Komunalnej, który nadzorował inwestycję zadbał też o to by na placu było bezpiecznie. Została więc wykonana specjalna nawierzchnia amortyzująca, a teren przeznaczony dla ćwiczących ogrodzono. Powieszony został również regulamin. Zachęcamy abyście go dokładnie przeczytali, zanim zaczniecie korzystać z urządzeń bo przecież chodzi tu o wasze zdrowie i życie! Pamiętajcie też, że urządzenia przeznaczone są dla osób powyżej szesnastego roku życia, a dzieci mogą ćwiczyć wyłącznie pod nadzorem opiekunów!

Marzena Lech/Fot.UM Józefowa