Już w marcu startuje nowy projekt otwockiego klubu UKS Wilki Otwock pod nazwą „Wilcza Akademia Rolkowa”.

Pod czujnym okiem trenera i instruktorów klubu, z aktywnym udziałem medalistek Mistrzostw Polski wychowanek Wilków zarówno dzieci, jak i dorośli będą mogli spróbować swoich sił na rolkach. Bez znaczenia są dotychczasowe umiejętności. Na warsztaty mogą się zapisać zarówno osoby początkujące, jak i ci, którzy już wiedzą jak smakuje jazda na ośmiu kółkach. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił w tej coraz bardziej popularnej dyscyplinie, może już teraz zgłosić się do Wilczej Akademii Rolkowej.

Pierwsze zajęcia ruszają w Otwocku już w marcu. Będą się odbywały raz w tygodniu, w każdy wtorek, w Szkole Podstawowej nr 3. Na zakończenie cyklu każdy uczestnik zostanie poddany weryfikacji zdobytych umiejętności i otrzyma certyfikat ukończenia warsztatów. Najlepsi uczestnicy Wilczej Akademii Rolkowej mogą otrzymać propozycję wstąpienia do UKS Wilki Otwock.

-Jazda na rolkach, profesjonalna czy rekreacyjna, staje się w naszym kraju coraz bardziej popularna. Amatorów rolek z każdym rokiem przybywa i my, jako klub sportowy widzimy ten trend. Ponieważ ze względów organizacyjnych nie możemy do klubu zaprosić większej liczby chętnych, a zgłasza się ich do nas bardzo dużo, postanowiliśmy uruchomić projekt Akademii, który chociaż w pewnym stopniu odpowie na to rosnące zainteresowanie - mówi Dariusz Labriga, trener UKS Wilki Otwock i pomysłodawca projektu.

Ci, którzy załapią rolkowego bakcyla i będą chcieli zdobywać nowe umiejętności, po ukończeniu jednego kursu będą mogli zapisać się na kolejny – wyższy poziom lub rozpocząć naukę na kursach specjalistycznych: freestye slalom, jazda szybka, urban skating (jazda miejska) i bladecross. W planach przewidywane są również jedno lub dwudniowe warsztaty oraz zajęcia rodzinne. Warto się jednak pospieszyć, bo ilość miejsc jest ograniczona!

Co wyróżnia szkolenia prowadzone przez UKS Wilki Otwock? Kursy prowadzone w Wilczej Akademii Rolkowej nie są ustawicznym szkoleniem bez określonych założeń i celu. Kończąc kurs, uczestnik powinien nauczyć się wcześniej określonych umiejętności potwierdzonych certyfikatem wystawionym przez organizatora.

Organizatorzy zapraszają przedstawicieli szkół i przedszkoli z Otwocka oraz okolic, którzy są zainteresowani tym, by zawodnicy klubu przygotowali w ich placówkach specjalne pokazy, na których zaprezentują czym będą się zajmowali w ramach Wilczej Akademii Rolkowej.

Więcej informacji znajdziecie TUTAJ! 

AZP