Już w najbliższy weekend (25-27 października), w Karczewie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom 2019, czyli najważniejsze w kraju zawody rolkowe.

Podczas trzydniowych zmagań zawodnicy będą walczyć w 6 dyscyplinach, w 3 kategoriach wiekowych. Szykują się duże emocje i zacięta walka ponieważ na dzień przed zamknięciem zapisów liczba zgłoszonych zawodników wynosiła blisko 120 osób. Ostateczną liczbę uczestników poznamy po zamknięciu zgłoszeń.

UKS Wilki Otwock organizują wydarzenie tej rangi już po raz drugi. Poprzednie Mistrzostwa Polski odbyły się w naszym powiecie 3 lata temu. W tym roku organizatorzy dołożyli wszelkich starań aby impreza była na jeszcze wyższym poziomie niż poprzednio. Jedną z ciekawostek i bardzo dużym udogodnieniem jest specjalna modułowa nawierzchnia wykonana z polipropylenu, na której będą przeprowadzane konkurencje freestyle slides (efektowne metody hamowania na rolkach) oraz free jump (skoki nad tyczką). Odpowiednia nawierzchnia jest w tych dwóch przypadkach wyjątkowo ważna zarówno ze względu na komfort startujących, jak i na ich bezpieczeństwo.

Nad poprawnym przebiegiem sportowym oraz wynikami będą czuwać doświadczeni sędziowie certyfikowani przez WSSA (World Slalom Skaters Assocation). Z racji na wysoką rangę zawodów, swoją gotowość do sędziowania potwierdzili profesjonaliści nie tylko z Polski ale i z Hiszpanii oraz Węgier.

Na zawodników czekają już medale, dyplomy i puchary, a dla najlepszych także nagrody rzeczowe. Nie zabraknie atrakcji dla kibiców, zatem zapraszamy wszystkich zainteresowanych tą dyscypliną, czy po prostu ciekawskich, do wspólnego kibicowania oraz do udziału w konkursach. Przez cały czas będzie także funkcjonowała „wilcza kawiarenka”, w której poza mnóstwem przysmaków będzie także można spróbować swojego szczęścia w loterii fantowej.

Zawody będą rozgrywane przez cały weekend 26-27.10 na obiektach MOSiR w Karczewie przy ulicy Bohaterów Westerplatte 55. Ze względu na dużą liczbę zawodników start rozpoczynamy już o godzinie 8:00 każdego dnia, a zakończenie zmagań planowane jest na późne godziny wieczorne w sobotę oraz późne popołudnie w niedzielę.


Ogólny harmonogram Mistrzostw Polski Freestyle Slalom 2019

Sobota, 26 października - Dzień szybkości, skoczności i gracji

Oficjalne otwarcie zawodów oraz konkurencje: speed slalom, classic, classic pair, free jump

Niedziela, 27 października - Dzień bitew

Konkurencje: battle oraz slides


Mistrzostwa Polski Freestyle Slalom 2019  to wydarzenie pod patronatem Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Patronat oraz wsparcie finansowe zapewnił Burmistrz Karczewa.


Szczegóły dostępne na stronie wydarzenia