Obiekt, którym na co dzień zarządza Centrum Kultury i Sportu w Karczewie, a wśród korzystających z niego są między innymi piłkarki ręczne Miejskiego Klubu Sportowego, czy uczniowie karczewskich szkół, od pewnego czasu zmienia swoje oblicze.

W maju bieżącego roku ze środków Gminy Karczew dokonano naprawy obejmującej wymianę nawierzchni, obróbki blacharskie i izolację poziomą balkonu hali, a także wymieniono oświetlenie. Były to pierwsze prace remontowe w obiekcie od początku jego powstania na początku XX wieku.

Kolejne działania związane z poprawą estetyki hali możliwe będą dzięki pozyskaniu przez Gminę Karczew dofinansowania w wysokości 80 000 złotych z budżetu samorządu województwa mazowieckiego. Jak informuje Michał Rudzki, burmistrz Karczewa, pieniądze to zostaną przeznaczone na remont trybun oraz zakup i montaż nowych drzwi wejściowych.

Warto przy okazji wspomnieć, że Gmina Karczew jest w trakcie aktualizacji dokumentacji termomodernizacyjnej hali, na którą składać się będzie montaż wentylacji chłodzącej, wymiana oświetlenia, docieplenie dachu, wymiana stolarki okiennej, a także docieplenie budynku. Dzięki odpowiednio przygotowanej dokumentacji można będzie liczyć na dofinansowanie termomodernizacji ze środków unijnych.