W Karczewie zapowiada się nie lada starcie: setki kolarzy kontra jedna zima. Pojedynkowi przyglądać się będzie mistrz Polski i triumfator Tour de Pologne, a zarazem głównodowodzący cyklu Northtec MTB Zimą, Cezary Zamana. Bój rozpocznie się 4 marca.

Jak dotąd, wynik rywalizacji to mocne 2:0 dla kolarzy. Podczas dwóch wcześniejszych maratonów w Jabłonnie i Jeruzalu zima nie zdołała powstrzymać gorących serc i rozpędzonych kół rowerów górskich. I nic nie zapowiada się na to, aby w Karczewie miało dojść do zmiany sytuacji.

-Atmosfera wśród zawodników jest rewelacyjna. To wielka przyjemność przyglądać się kolarzom, którzy po długiej, przymusowej przerwie od jazdy aż rwą się do ścigania. I absolutnie nic im w tym nie przeszkadza: zmrożone koleiny, śliskie drogi czy niskie temperatury – wylicza Cezary Zamana i dodaje: -Podobnej mobilizacji spodziewam się w Karczewie, gdzie nasze zimowe maratony są przecież bardzo dobrze znane.

Na śmiałków czekają trzy dystanse: Hobby (9 km), Fit (25 km) oraz najtrudniejszy, a zarazem najciekawszy Mega (42 km). To tam czekać będzie najwięcej stromych podjazdów, to tam trzeba będzie najwięcej pedałować, i to tam będzie się można najwięcej spocić przy kolejnych górkach i zjazdach. Trud walki na dystansie Mega wynagrodzi Puchar Burmistrza Karczewa, który otrzyma zwycięzca. Ważne, aby każdy dobrał najlepszą dla siebie opcję, bo nawet krótki, 25-kilometrowy dystans jest lepszy od siedzenia w domu. A jeśli komuś jeszcze mało zachęt, to argumentem przeważającym za startem powinien być nowy szosowy rower ufundowany przez głównego partnera zimowego cyklu, firmę Northtec. Z takim sprzętem wróci do domu szczęśliwa zawodniczka lub zawodnik.

Równie starannie jak trasy przygotowane będzie zaplecze zawodów, zorganizowane na hali sportowej (skrzyżowanie ul. Westerplatte i Otwockiej). To tam będzie można ogrzać się po maratonie i zregenerować siły. Zwłaszcza że swoimi specjałami dzielić się będzie karczewska firma Superdrób. Na hali odbywać się będą także gry i zabawy dla najmłodszych startujących.

Współorganizatorem maratonu w Karczewie jest Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. -Bardzo sobie cenię współpracę z tutejszymi pasjonatami sportu, którzy podobnie jak i ja chcą promować ruch i aktywność fizyczną – podkreśla Cezary Zamana.

Starcie kolarze vs. zima odbędzie się w niedzielę 4 marca. Start wszystkich dystansów na ul. Armii Krajowej 80. Internetowe zapisy trwają pod adresem biuro@zamanagroup.pl. Zapisać się będzie można także w dniu maratonu w godzinach 8:00 – 10:30 w biurze zawodów.

Program maratonu Northtec MTB Zimą w Karczewie, 4 marca:

  • godz. 8:00 – 10:30 zapisy w Biurze Zawodów

  • godz. 10:00 - start dystansu Hobby

  • godz. 10:30 - ustawianie zawodników w sektorach startowych

  • godz. 11:00 - start dystansów Mega i Fit (start sektorowy)

  • godz. 12:00 - dekoracja dystansu Hobby

  • godz. 13:30 - dekoracja dystansu Fit

  • godz. 14:00 - dekoracja dystansu Mega

  • godz. 15:00 - przewidywane zakończenie maratonu


Red.