W dniach 5.-18 grudnia odbędzie się 22 edycja turnieju TCHOUKBALL GENEVA INDOORS. Z radością informujemy, że na 22 edycję tego zacnego wydarzenia została zaproszona drużyna Jastrzębie - Śródborów Otwock!

Geneva to Dom Tchoukballa. To tutaj dr Herman Brandt twórca tchoukballa stworzył Kartę Tchoukballa, w której zawarł przepisy i zasady gry w tę dyscyplinę sportu*.

W tym roku turniej Tchoukball Genewa INDOORS będzie bardzo międzynarodowy, bo składający się z zawodników i graczy ze 150 zespołów z Francji, Tunezji, Tajwanu, Włoch, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Hiszpanii, Belgii, Niemczech i Polski.

Miasto Otwock, Powiat Otwocki i Polskę będą reprezentowały w kategorii do lat 12–stu Otwockie Jastrzębie, uczniowie klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ireny Sendlerowej w Otwocku. Otwockie Jastrzębie będą pierwszą polską drużyną która zagra w tych prestiżowych rozgrywkach.

Trzymamy kciuki za młodych sportowców i życzymy im jak najlepszych wyników!

Paweł Łyżwa trener Jastrzebii - Śródborów

*Tchoukball [pisownia oryginalna, wym. czukbol], lub czukbol (pisownia spolszczona) – bezkontaktowa zespołowa gra sportowa rozgrywana przez dwie drużyny z użyciem piłki (podobnej do piłki używanej w grze w piłkę ręczną) oraz dwóch specjalnych ram z naciągniętą siatką, które pełnią rolę bramek. Zasady gry w tchoukball wymyślił i opracował na początku lat 70. XX wieku szwajcarski biolog dr Hermann Brandt. Dr Hermann Brandt pragnął stworzyć grę będącą ogólnodostępną formą aktywności fizycznej, pozwalającą budować więzi społeczne, a przy tym wolną od licznych kontuzji, przejawów agresji i niesportowych zachowań, cechujących większość współczesnych dyscyplin zespołowych. Stworzył grę, w której bezpośredni kontakt pomiędzy zawodnikami jest zabroniony, ograniczając tym samym do minimum możliwość faulowania, a w konsekwencji wystąpienia kontuzji. (informacja pochodzi z domeny publicznej).