Już w najbliższą niedzielę, 4 marca odbędzie się 38. Półmaraton Wiązowski.

Na liście startowej biegu głównego i Wiązowskiej 5-tki jest już ponad 2,5 tys. zawodników i zawodniczek! To dokładnie tyle, ile w zeszłym roku wzięło udział we wszystkich biegach - biegu głównym na dystansie 21,097km, Wiązowskiej 5-tce, Biegach Dziecięcych i Młodzieżowych oraz w Biegu Krasnoludków. Szykuje się zatem znaczący wzrost frekwencji.

W tej edycji imprezy nie ma limitu zawodników, jeśli więc w ostatniej chwili zdecydujecie się na start w Wiązownie, to zapraszamy do odwiedzenia biura zawodów. W dniu zawodów, 4 marca opłata startowa wyniesie 70 zł za Wiązowską 5-tkę i 100 zł za bieg główny na dystansie 21,097km.

Pobiec w 38. Półmaratonie Wiązowskim będzie można nie tylko dla wyniku i dobrej zabawy. Każdy zawodnik, od Krasnoludka do Seniora, może wziąć udział w charytatywnej akcji biegowej "Biegnę dla Rysia" organizowanej przez Fundację PKO Banku Polskiego. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w akcji - wystarczy przyczepić na koszulkę identyfikator akcji, kartkę z napisem „biegnę dla Rysia” i dotrzeć z nią do mety. Zaangażowanie zawodników zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na rzecz chłopca. Kartki-identyfikatory akcji będzie można odbierać w dniu biegu w biurze zawodów w godz. 7:30 – 11:00.

Podczas 38. edycji imprezy czekać na Was będzie kilka nowości, które pomogą Wam w walce o wspaniałe wyniki. I tak, przed startem warto skorzystać z propozycji Organizatora i poświęcić kilka minut na wspólną rozgrzewkę. Zawodnicy biorący udział w Wiązowskiej 5-tce, po raz pierwszy będą mogli skorzystać z punktu regeneracyjnego - wypatrujcie go po trzecim kilometrze.

Organizator nie zapomniał też o półmaratończykach, dla których przewidziano dodatkowy punkt odżywczy. Tzw. "słodki punkt mocy" spotkacie po pokonaniu 16 km - tam otrzymacie dodatkową dawkę energii na ostatnią prostą. A po biegach czekać na Was będzie pomoc masażystów!

Red.