W dniu 23 marca 2019 r. odbyły się w Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Malanowie, w których wystartowało 230 zawodników z 26 klubów. W zawodach brali udział także zawodnicy Klubu Karate Shinkyokushin Kazoku.

Tym razem do boju stanęło 6 zawodników. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach kata i kumite w kategoriach wiekowych i wagowych. Kata, czyli wykonywanie technik połączonych w układ oraz kumite, czyli walka sportowa.

Najlepszą zawodniczką w formule kata, a zarazem zwyciężczynią swojej kategorii wiekowej została Helena Głębicka, wygrywając zdecydowaną przewaga punktową nad kolejnymi zawodniczkami. W konkurencji kata brała również udział Natalka Bieńkowska, która nie przedostała się do strefy medalowej.

W konkurencji kumite, klub Kazoku reprezentowało 6 osób. Wszyscy walczyli bardzo dobrze reprezentując wysoki poziom. Na najwyższym stopniu podium uplasowała się Natalia Bieńkowska. Dla Natalii były to kolejne dobre zawody, gdzie konsekwentnie realizowała założenia taktyczne i tym razem udało się zwyciężyć. W Malanowie udany debiut na zawodach rangi mistrzostw województwa zaliczył Antoni Kurek, który zdobył drugi miejsce. Prócz wyżej wymienionych zawodników w kumite brali udział również Lena Gmitrzak, Helena Głębicka, Krzysztof Semik oraz Maja Matla. Wszyscy walczyli bardzo ładnie. Niestety tym razem musieli uznać wyższość przeciwników, przegrywając swoje walki przed wejściem do strefy medalowej. Mistrzostwa Wielkopolski były drugimi zawodami z czterotygodniowego maratonu zawodników Kazoku. W przyszłym tygodniu będą oni startować na zawodach w Starachowicach, a już za dwa tygodnie w Kobierzycach.

Michał Malesa