13 listopada był niezwykle pracowitym dniem dla zawodników i trenerów Klubu Karate Shinkyokushin Kazoku – wystartowali oni aż w dwóch turniejach odbywających się w Michałowicach.

Jako pierwsi na macie zaprezentowali się bardziej doświadczeni karatecy, próbując swoich sił w Mazowieckiej Lidze Karate. Klub Kazoku reprezentowało 6 zawodników: Lena Gmitrzak, Krzysztof Semik, Patryk Urbaniak, Natalia Bieńkowska, Jakub Grodowski oraz Piotr Moczulski. Najlepiej z tej grupy wypadła Lena Gmitrzak, która była bezkonkurencyjna w swojej kategorii i zajęła 1 miejsce. Na drugim miejscu podium uplasował się Krzysztof Semik. Krzyś uległ swojemu przeciwnikowi dopiero w walce finałowej. Troje zawodników reprezentujących Klub Kazoku uplasowało się na najniższym stopniu podium, zajmując 3 miejsca. Byli to: Natalia Bieńkowska, Patryk Urbaniak oraz Jakub Grodowski. Stoczyli oni bardzo trudne pojedynki na wysokim poziomie, jednak w półfinałach musieli uznać wyższość swoich przeciwników. Największego pecha na zawodach miał Piotr Moczulski, który w ćwierćfinale spotkał się z bardzo doświadczonym zawodnikiem (jak się później okazało zwycięzcą całej kategorii). Stoczył z nim wyrównaną walkę, jednak poprzez wskazanie sędziów niestety przegrał i ostatecznie uplasował się zaraz poza strefą medalową.
Zaraz po zakończeniu Mazowieckiej Ligi Karate rozpoczął się Turniej o Puchar Wójta Gminy Michałowice. Były to zawody z dedykacją do młodszych i mniej doświadczonych zawodników. Klub Kazoku reprezentowało 12 osób, które zdobyły aż 9 medali. Dla części z nich – Igi Rogowskiej, Mai Woźnickiej, Witolda Woźnickiego oraz Krzysztofa Wasielewskiego był to pierwszy start na zawodach rozgrywanych poza macierzystym klubem. Wszyscy spisali się naprawdę dzielnie. Stoczyli wyrównane i ciężkie pojedynki, a niektórym z nich – Mai, Idze oraz Witkowi udało się przywieźć brązowe medale. Dla pozostałych 9 zawodników był to już kolejny start w zawodach, co zaowocowało również sukcesami. Bezkonkurencyjna w swojej Kategorii była Julia Celińska, która wygrała wszystkie swoje pojedynki przed czasem, zdobywając 1 miejsce w swojej kategorii. Julia pokonała w finale przeciwniczkę, której w poprzednich etapach uległy reprezentantki Klubu Kazoku – Helena Głębicka i Iga Rogowska.
Na najwyższym stopniu podium stanęli również chłopcy – Filip Langner oraz Karol Walicki, którzy spisali się świetnie, wygrywając wszystkie walki w swoich kategoriach. Drugie miejsce zajął Jakub Walicki, który równie dobrze radził sobie z przeciwnikami na macie. Trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęli także Julka Nowicka oraz Gustaw Langner, który wygrał najwięcej pojedynków, aby dotrzeć do strefy medalowej.

Wszyscy uczestnicy mogą być dumni ze swojego startu w zawodach. Rosnący poziom ich umiejętności daje ogromną nadzieję, że w przyszłości zawodnicy Klubu Kazoku będą mogli reprezentować się coraz lepiej na zawodach najwyższej rangi.

Tekst i foto/MM