Już po raz piąty biegacze z powiatu otwockiego i goście mogli się sprawdzić w celestynowskim biegu ulicznym. Pogoda i frekwencja dopisały!

Słoneczna i ciepła pogoda przywitała zawodników i kibiców podczas V celestynowskiego biegu ulicznego, który odbył się w niedzielę, 22 września 2019 r. Gminny Ośrodek Kultury i Sportu jak zwykle zorganizował całe wydarzenie na „szóstkę”. Zapewniono profesjonalne urządzenia do mierzenia czasu, zaplecze medyczne oraz fachową obsługę – pilotów i trenerów. Udział w wydarzeniu wzięła również celestynowska jednostka OSP, zapewniając zabezpieczenie tras biegów, a także pyszną, gorącą grochówkę.

Gmina Celestynów, propagując kulturę swoich „bliźniaków” z Europy i Japonii, przygotowała stanowiska informacyjne o partnerach, ale również gry i zabawy nawiązujące do tradycji miast partnerskich. Biegi odbywające się na dystansach od 100 metrów do finałowego na 10 kilometrów zgromadziły kilkuset uczestników i nie mniej kibiców. A że organizatorzy zadbali o atrakcje i pogoda dopisała – wszyscy bawili się świetnie.

Relację z imprezy – prowadzoną na żywo, możecie obejrzeć na fanpage’u Halootwock

AC